Chance Liga: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1
Anatolij Protasenja: V Ústí chci letos vybojovat play-off
27.08.2020 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Anatolij Protasenja: V Ústí chci letos vybojovat play-off

Ú s t í n/L. - Má za sebou v dresu Slovanu čtyři utkání. V nich si připsal dvě branky a dvě přihrávky. Tento nepřehlédnutelný 198 cm vysoký centr získal v kariéře již dvakrát běloruský titul. Je to odchovanec jihlavské Dukly a nyní bude chtít dotáhnout ústecký Slovan do play-off. Co Tolju, nebo Toníka, jak mu říkají v kabině, přitáhlo do Ústí a další zajímavosti si můžete přečíst v našem rozhovoru.

Toljo, dokázali jste porazit nepříjemné Vrchlabí, jaký to byl zápas z Vašeho pohledu?
Z mého pohledu to byl povedený zápas. Jenom je škoda, že jsme nevyhráli v normální hrací době, ale i tak jsme hráli aktivní hokej a chtěli to utkání rozhodnout. Občas nám trošku chybí klid v zakončení, ale budeme to dál pilovat v tréninku a určitě se to zlepší.

Vy jste měl prsty de facto ve všech na našich brankách. Dvě přihrávky a proměněný nájezd. Dalo by se říct, že se cítíte zápas od zápasu lépe?

Anatolij Protasenja

  • 5 startů za běloruskou reprezentaci – 1 branka.
  • 2x mistr Běloruska.
  • Postup s Jihlavou do extraligy.
  • 16 startů v KHL.
  • 11 startů v české extralize.
  • Chance liga - 97 zápasů, 58 bodů.

Určitě se cítím daleko lépe. Protože první tři týdny na ledě jsem ještě cítil operované koleno, což bylo nepříjemné, když mě ještě bolelo a nemohl jsem dělat všechny věci na 100%. Taky mi zezačátku chvíli trvá, než se do toho dostanu. Teď mi taky prospělo, že jsem začal hrát centra a jsem víc na puku, což mi vyhovuje.

Jak jste se celkově aklimatizoval během přípravy v Ústí nad Labem?
Aklimatizace proběhla úplně bez problémů. Máme v týmu dobrý kolektiv. Když máme čas, tak vymýšlíme různé společné aktivity. Ve městě se už dobře vyznám a vím kam zajít, když něco potřebuji, nebo se poptám kluků a ti mi dobře poradí.

Jelikož jste jednoznačně bodový útočník, jsou to právě zmíněné body, které od Vás trenéři a vedení očekávají?
Každý v týmu má nějakou roli a snaží se ji plnit. Já věřím, že když člověk maká naplno a dává tomu všechno a ještě něco navíc, tak se mu to potom na ledě vrátí. Může předvedenou hrou a nasazením strhnout kluky a pomoci týmu k výhře.

Co vůbec rozhodlo o tom, že jste se stal posilou Slovanu? Předpokládám, že těch nabídek bylo více.
Prvně jsem řešil cizinu, ale potom jsem si uvědomil, že je pro mě prioritou rodina. Synovi budou za chvíli 3 a je to krásné období a já ho chci vidět vyrůstat. Když mi zavolal pan Mach tak jsem z něj cítil, že mě opravdu chce vidět v týmu a věří mi, že budu úspěšný a budu důležitou součástí nově se tvořícího kádru.

Ještě, když se vrátím k proměněnému nájezdu do bekhendu, je to Vaše první varianta nájezdu, nebo čekáte například na pohyb brankáře?


Já dostal brankáře tam, kam jsem chtěl, aby si myslel, že opravdu vystřelím mezi nohy. Potom jsem to natáhnul a zasunul do brány. Při rozbruslení se koukám jak gólmani soupeře chytají a dá se z toho něco vyčíst, ale většinou mám nějaké varianty vyzkoušené. Stejně se rozhoduji podle jejich pohybu a instinktivně.

Máte toho za sebou v kariéře poměrně hodně, kam bys letos chtěl dotáhnout Slovan? A vnímáš svou pozici v týmu, jakožto roli klíčového hráče?
Rozhodně chci vybojovat play off, protože věřím, že když budeme plnit věci, které po nás chtějí trenéři a budeme makat každý zápas, trénink, tak se nám to povede. Jsem v týmu třetí nejstarší hráč, takže svoji pozici určitě takhle vnímám a chci jít ostatním klukům příkladem, aby si z nás starších vzali to dobrý. My jim pomáhali a radili, ale musí být hladový po úspěchu a nemyslet si, že budou mít něco zadarmo.

Máte za sebou něco přes měsíc přípravy ve Slovanu. S kým jste si nejvíce sedl, ať už v kabině, nebo na ledě?
Na ledě se to ještě poměrně točí, ale zatím se hrálo dobře s každým. Tak uvidím, koho tam budu mít, až se to ustálí. A jinak teda musím říct, že tady máme opravdu dobrou partu a já se bavím opravdu se všemi. Takže bych musel vyjmenovat všechny.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan tahal za kratší konec, z Třebíče jede bez bodů

T ř e b í č - Na dobrý domácí výkon proti Jihlavě Slovan dnes nenavázal, v utkání proti Třebíči byl... Celý článek

PREVIEW: Slovan čeká cesta na Vysočinu, utká se s Horáckou Slavií Třebíč

Ú s t í n/L. – V rámci jedenadvacátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek do Třebíče. Slovan má... Celý článek

Petr Hamalčík: Věřil jsem, že ten bod navíc uděláme

Ú s t í n/L. - Dlouhý středeční večer prožili aktéři utkání 20. kola mezi domácím Slovanem a... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv