Slovan nastoupí doma proti Benátkám nad Jizerou
25.02.2020 | Jan Prošek
Autor fotografie: SportyUsti

Ú s t í n/L. - Další domácí zápas čeká ústecké hokejisty už ve středu. V rámci další kola skupiny o postup do předkola play-off si zahrají s týmem Benátek nad Jizerou. Oba soupeře dělí v tabulce jedna pozice a dvacet bodů. Slovan je na 14. pozici se 46 body a Benátky 13. se ziskem 66 bodů. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Benátky nad Jizerou

Hokejisté Benátek nad Jizerou prožívají momentálně dobré období. Z posledních pěti zápasů prohráli jen dva. Nestačili na Prostějov 1:3 a na Třebíč 0:1. Dokázali si poradit s Frýdkem-Místkem 3:1, Kadaní 7:1 a Jihlavou 3:0. Dva poslední zápasy dokázaly Benátky vyhrát, navíc už 91 minut hry nedostaly gól. Marek Schwarz po chytal všech sedmadvaceti střel soupeře.

Nejproduktivnějším hráčem Benátek nad Jizerou je zkušený Radek Duda, který odehrál 46 zápasů a získal 43 bodů za 17 branek a 26 asistencí. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Daniel Špaček se 32 body (15+17). Trio uzavírá šestadvaceti bodový Adam Dlouhý

.

Vzájemné zápasy

V letošní sezóně proti sobě Ústí s Benátkami nastoupilo celkem pětkrát. Nejprve v září v prodloužení vyhrál Slovan 4:3, utkání rozhodl Tomáš Pšenička. V prosinci vyhrálo Ústí v Benátkách 3:1 5:4 v prodloužení. Lednové zápasy také zvládly Benátky, 5:4 a 2:1 v prodloužení.

Poslední zápasy

Třebíč - Ústí 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Laš (Psota), 19. Psota, 28. Vodný (Nedvídek), 34. Bittner (Psota), 42. Padrnos, 50. Šťovíček (Nedvídek) – 16. Hasman, 17. Kordule.
Sestava Ústí: Stahl – Hes, M. Vágner, D. Málek, Vl. Brož, Zukal, Steinocher – Kovařík, Mrňa, Severa – Tůma, Svoboda, Filip – Hasman, Kordule, O. Bláha

Benátky - Jihlava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Buchtela (Jiruš), 52. Křepelka (Jansa), 59. D. Špaček.
Sestava Benátek: Schwarz – Kunst, Hampl, Buchtela, Kovář, Žůrek, Aubrecht – Šeliga, A. Dlouhý, D. Špaček – Jiruš, Chrtek, Pabiška – Křepelka, Šafařovský, Wiencek – Vomáčka, Jansa.