CHA Liga: HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 23.10.2019 od 17:30 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Ždár nad Sázavou 7:3
Slovan čeká dlouhá cesta na vsetínský Lapač
24.09.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Slovan čeká dlouhá cesta na vsetínský Lapač

Ú s t í n/L. - Neúprosný je program Chance ligy. Pouhé dva dny po náročném utkání s Porubou čeká Slovan dlouhá cesta na Valašsko, kde jej čeká ambiciózní Vsetín. Slovan dokázal Valachům v loňském ročníku sebrat celkem čtyři body. O další krádež se pokusí ve středu na vsetínském Lapači od 17.30.

VHK ROBE Vsetín

Valašský hokejový klub letos vstoupil do nové, sváteční sezony. Hokejová legenda s vůní slivovice, jak se praví v motu právě k výroční sezoně slaví v tomto ročníku 80 let od svého založení. V osmdesátileté historii zažil šestinásobný český šampion mnoho slávy, ale i několik pádů. Posledním milníkem je samozřejmě návrat do profesionálního hokeje, tedy do Chance ligy, jenž se Valachům povedl 13. dubna 2017. Tedy přesně deset let po kontroverzním vyloučení z extraligy. Pouť první ligou má zatím zvyšující se úspěšnost. První sezonu skončil Vsetín ve čtvrtfinále s Karlovými Vary. O rok později prošel až do semifinále, kde padl s Motorem. Letošní ročník míří tým zpod kopce Sirákova na mety nejvyšší.

Zkušené duo trenérů Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka se muselo vypořádat přes léto s několika změnami v kádru. Rozpadla se nejproduktivnější formace Chance ligy Rob-Pechanec-Jonák. Jak je všem hokejovým fanouškům dobře známé, nejlepší střelec loňské sezony Luboš Rob přestoupil o patro výše do extraligové Plzně. Jeho parťáci na Vsetíně však zůstali. Další změna přišla v brankovišti. Běloruského miláčka publika Jana Šelepněva nahradil Ondřej Bláha z Havířova, jenž vytvořil brankářskou dvojici s Davidem Gábou. Novou úlohu v týmu, pozici kondičního trenéra zaujal Tomáš Frolo, jenž po loňském semifinále ukončil aktivní hráčskou kariéru.

Co se týče posilování kádru za tužbou případného postupu do extraligy, tak mezi největší úlovky se dají řadit příchody Davida Tůmy a Vlastimila Dostálka. Oba produktivní útočníci mají zkušenosti také s ústeckým dresem. Další hráčem, který se přesunul na Valašsko a prošel naším kádrem je útočník Lukáš Volf. .

Začátek sváteční sezony 2019/2020 je ze strany ambiciózního Vsetína celkem pozvolný. Na první výhru čekali Valaši do třetího kola, kdy přehráli doma nováčka ze Sokolova. Poté přišla prohře na ledě Jestřábů, ale poslední dvě kola se Vsetín dostal opět na vlnu vítězství po skalpu Třebíče a Kadaně.

VHK ROBE Vsetín

  • Odehrané zápasy: 6
  • Počet získaných bodů: 10
  • Nejlepší střelec: R. Kucharczyk
  • Nejproduktivnější hráč: A. Pechanec
Jako zásadní se zdá být návrat do sestavy zraněného a zkušeného Radima Kucharczyka. Ten vstřelil ve dvou vítězných zápasech po svém návratu celkem čtyři branky. Jeho branka v Kadani byla navíc 100. zásahem v dresu Vsetína, čímž se zapsal do klubové historie. Aktuálně patří Vsetínu 6. místo v tabulce při vyrovnané bilanci třech výher a třech porážek.

.

Sestava VHK ROBE Vsetín v posledním utkání

Gába – Slováček (A), Teper, Dudáš, Holomek, J. Drtina (A), Jeřábek, Hryciow – Jonák (C), L. Volf, Dostálek – Procházka, Rehuš, Březina – Kucharczyk, Pechanec, D. Tůma – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Poslední utkání VHK ROBE Vsetín

SK Trhači Kadaň - VHK ROBE Vsetín 2:7 (1:2, 0:4, 1:1).

Branky a nahrávky: 7. Michnáč (Trefný), 48. Chlouba (L. Chalupa) – 5. Kucharczyk (Jeřábek), 17. Jonák (Teper, Hryciow), 22. Březina (Procházka), 28. Vítek (Teper, Šilhavý), 33. Kucharczyk (D. Tůma), 40. D. Tůma (Slováček, Kucharczyk), 47. Kucharczyk (Vítek, Pechanec).

Poslední vzájemný zápas

Šestinásobnému českému mistrovi jsme v loňské sezoně dokázali sebrat celkem čtyři body, nicméně poslední vzájemné utkání dopadlo vysokým triumfem našeho soupeře .

VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 10:1 (2:0, 3:1, 5:0).

Branky a nahrávky 7. Rob (Pechanec, Jonák), 8. Šilhavý (Slováček, Vítek), 23. Kopta (Jeřábek), 36. Pechanec (Jonák, Rob), 38. Karafiát (Slováček, Rác), 45. Kopta (Rudl, Březina), 51. Kucharczyk (Karafiát, Mikuš), 52. Březina (Pitule, Frolo), 58. Pitule (Kopta), 60. Kucharczyk (Rác, Jenáček) – 28. Šťovíček (Chlouba, T. Jandus).

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Překvapí také Slovan jihlavskou Duklu?

Ú s t í n/L. - Sled utkání Chance ligy je opravdu neúprosný a po jednom dni odpočinku, po utkání s... Celý článek

V první třetině jsme urazili hokejového boha, říká Ondřej Smetana

Ú s t í n/L. - Po porážce s pražskou Slavií zhodnotil utkání ústecký obránce Ondřej Smetana, který... Celý článek

Slavia vydřela na ledě Slovanu těsné vítězství

Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájil Slovan těsnou prohrou s pražskou Slavií. O duelu rozhodla... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv