Ú s t í n/L - Jednou z nových posil Slovanu je i Tomáš Vildumetz. Ten v poslední třetině zápasu s Jihlavou snížil na 2:3 a vrátil tak Ústí šanci zabodovat. I přesto, že se nakonec nepodařilo domácím zvítězit, bylo sobotní utkání vyrovnané a vyhrocené až do poslední chvíle.

Co říkáte na momentální sestavu Slovanu? Jaké máte vztahy s ostatními?
Já jsem tady už od začátku letní přípravy, takže už jsem tady s klukama stmelený. Potom to tady doplnili hráči z Kladna, za které jsem minulý rok hrál, takže super parta.

Dnes jste hráli proti favorizované Jihlavě, přesto šlo o vcelku vyrovnaný zápas. V čem především je Dukla silná?
Mají tam zkušené hráče. My jsme potom využili předbrankový prostor, ale gól jsme nedali, a to nás stalo dnešní zápas.

Ve 2. třetině potom soupeř vstřelil dvě branky v celkem rychlém tempu. Co se zlomilo?
Bylo to hlavně o tom, kdo dá ten první gól. Ten dala Jihlava. Dostali se na koně, potom vstřelili druhý. Pak jsme se naštěstí ještě my dostali do zápasu.

Do poslední třetiny jste vstupovali ve stavu 1:2. Na čem jste se v kabině dohodli?
Určitě jsme si říkali, že nebudeme zbytečně lítat, budeme hrát pořád v klidu a pak to zkusíme vyrovnat.

Vy jste v závěru poslední třetiny vstřelil druhý gól Ústí a snížil na 2:3. Na co jste se hlavně soustředili?
Snažili jsme se dostat do útočného pásma, dát to na beka a potom všechno do brány. Na konci byla šance, asi 8 vteřin před koncem. Je to škoda.

Příští zápas jedete do Budějovic. Jsou pro Vás delší cesty náročné?
Náročné to je třeba do Frýdku, do Budějovic to je ještě dobré, ale uvidíme.