CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov 18.9.2019 18.00 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 20. 9. 2019 18:45 hod.
Slovan čeká pikantní derby s Děčínem
02.09.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Slovan čeká pikantní derby s Děčínem

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté museli vinou zdravotních potíží vynechat dva přátelské duely. Nyní se Slovan vrací zpět do zápasového rytmu. Prvním utkáním po krátké zápasové pauze bude pikantní souboj s Děčínem. Přijďte okusit atmosféru severočeského derby. Utkání začíná v úterý od 17.00.

HC Děčín

Úterý 3. zaří bude ve znamení severočeského derby s Medvědy z Děčína. Oba týmy pojí velmi dlouhá spolupráce a pro mnoho hráčů bude zápas svým způsobem speciální, jelikož v týmu našeho dnešního soupeře působí, jak naši odchovanci, tak hráči, kteří prošli Slovanem. Děčín hraje od roku 1993 nepřetržitě třetí nejvyšší soutěž, což hovoří o velké stabilitě klubu. Největším novodobým úspěchem je finále této soutěže ze sezony 2011/2012, kdy však Děčín nestačil na Klášterec nad Ohří a padl ve finálové sérii 3:2 na zápasy. Když se podívanou do bližší historie, v loňském ročníku skončil Děčín na hokejkách silného Vrchlabí, a to v osmifinále play-off v nejkratším možném termínu.

Když se podíváme na kádr Děčína, před letošní sezonou opustilo tým celkem sedm hráčů, z čehož nejvíce budou znát odchody druhého nejproduktivnějšího hráče loňské sezony Pavla Korduleho, děčínského odchovance Jana Molnára a loni elitního beka, jenž prošel Slovanem, Ondřeje Hříbala. Naopak trenérům Janu Havlíčkovi, Jaroslavu Haškovi a Martinu Pošustovi udělal radost loni nejproduktivnější a zkušený Michael Oliverius, jenž si opět prodloužil kariéru a bude i v aktuální sezoně základním článkem sestavy Medvědů. Další oporou, která pokračuje je Daniel Volráb, jenž načne již svou v pořadí šestou sezonu v děčínském dresu v řadě. Oporou brankoviště by měl být i letos odchovanec děčínského hokeje Lukáš Lavinger. Z ústeckých odchovanců, jenž aktuálně působí v dresu soupeře se mohou fanoušci těšit například na Tomáše Faigla, Štěpána Kuchynku, Radka Fojta nebo Sebastiana Dörnera. Naopak v dresu Slovanu má nejlepší vzpomínky na dres Děčína brankář Martin Volke, který zažil v dresu soupeře nejúspěšnější období v letech 2002 – 2007.

Příprava Děčína je zatím jako na houpačce, ale výkony a výsledky mají přeci jen stoupající tendenci. Ve dvou přestřelkách s Mostem si připsali Medvědi jedno vítězství. Se shodným úspěchem si počínali i ve dvou soubojích s nováčkem druhé ligy, exotickým týmem China Dragons. Před utkáním na ledě Slovanu odcestoval Děčín na turnaj do Trutnova, kde dokázal vyhrát tamní BAK Cup. Turnaje se zúčastnil Trutnov, Hronov a Nový Jičín.

Aktuální soupiska HC Děčín

Brankáři: Lukáš Lavinger, Petr Kácha, Šimon Brňák.

Obránci:Jan Kaltenböck, Jakub Loukota, Daniel Volráb, Patrik Balcar, Filip Černohorský, Bohuslav Tenkrát, Patrik Vytejček, Michal Hruška.

Útočníci:Pavel Zajan, Filip Ineman, Vít Šindelář, Michal Oliverius, Tomáš Faigl, Štěpán Kuchynka, Karel Horák, Tomáš Arnold, Jan Smola, Michal Stínil, Sebastian Dörner, Zdeněk Petráš.

Plán přípravy Děčína

13.8.2019 – Děčín – Most 7:10.
20.8.2019 – China Dragons - Děčín 2:0.
22.8.2019 – Most – Děčín 4:8.
27.8.2019 – Děčín - China Dragons 9:2.
30.8.2019 – Nový Jičín – Děčín 0:5.
31.8.2019 – Hronov - Děčín 5:2.
1.9.2019 – Trutnov – Děčín 3:5.
3.9.2019 – Slovan - Děčín
5.9.2019 – Děčín – Engineers Prague

Vzájemný zápas z loňské přípravy

S Děčínem jsme se potkali naposledy v loňské přípravě na sezonu. Utkání se odehrálo na ledě Medvědů a Slovan si odvezl celkem pohodlné vítězství.

HC Děčín - HC Slovan Ústí nad Labem 1:7 (0:2, 0:4, 1:1).

Branky a nahrávky: 57. Bárdoš (Petráš) – 5. Merta (Vrdlovec), 11. Volf (Merta, Vrdlovec), 21. Tůma, 22. Severa (Zdvořáček), 33. Severa (Zdvořáček), 35. Volf (Volke), 50. Zdvořáček (Planý). Rozhodčí: Štěpán - Toman, Lichtenberk. Vyloučení: 0:1. Využití: Bez využití.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Po dvou prohrách se dorostenci dočkali vysoké výhry

Dorostenci se poprvé v sezóně představili na ledě soupeře, a to jim přineslo vytoužené body. V... Celý článek

Ani ve druhém utkání dorost na výhru nedosáhl

Ú s t í n/L. - Ve druhém zápase se střetli dorostenci na svém hřišti s Chomutovem. Po první třetině... Celý článek

Okusí Zubři první hořkost porážky na ledě Slovanu?

Ú s t í n/L. - Po neúspěšné misi na jihu Čech se představí Slovan opět doma a bude chtít samozřejmě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv