CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov 18.9.2019 18.00 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 20. 9. 2019 18:45 hod.
Série čtyř domácích zápasů skončila. Slovan míří do Edenu, kde vyzve Slavii
26.08.2019 | Jan Prošek
Autor fotografie: SportyUsti.cz

Ú s t í n/L. - Osmý přípravný zápas čeká v úterý 27. srpna od 17:30 ústecké hokejisty. Po sérii čtyři domácích zápasů míří na půdu soupeře. Tým Tomáše Mareše a Vladimíra Evana vycestuje do Prahy, kde nastoupí proti Slavii.

Změny v kádru Slavie

Před sezónou 2019-2020 do Slavie přišli: brankář Martin Michajlov (z Litoměřic), obránci Petr Hořava (z Kladna), Marek Ryzák (z Kobry Praha) a Vojtěch Šmíd (z Havlíčkova Brodu). Útok doplnili Viktor Martínek (z KRS Heilongjiangu, Čína) a Filip Kuťák (z Frýdku-Místku). Mezi odchody patří: brankář Lukáš Sochůrek (Kobra Praha), obránce Jan Štibingr (USHL). Útočníci Denis Heldák (Kobra Praha), Lukáš Krejčík (Prostějov), Zdeněk Kubica (Poruba), Jaromír Kverka (Sokolov) a Petr Tejral.

Po zatím posledním zápase s francouzským Brianconem udělalo vedení Slavie další změny v kádru. Tým opustili útočníci Norair Hovsepyan a Tomáš Šťastný a obránce Josef Saňa.

Aktuální složení kádru

Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov, Dominik Šorf

Obránci: Milan Antoš, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Petr Hořava, Jan Novák, Marek Ryzák, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Dominik Valík

Útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Dávid Kohút, Filip Kuťák, Viktor Martínek, Martin Ondráček, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka

Příprava Slavie

Stejně jako Ústí i Slavia odehrála sedm přípravných zápasů. Jeden z největších problémů sešívaných je slabá koncovka. Tým v dosavadním průběhu přípravného období vstřelil 17 branek, což znamená necelé tři góly na zápas. Proti Spartě se prosadit nedokázal, Zlínu s Přerovem dal dva góly, ale inkasoval tři. Gólově nejpovedenějším zápasem byl duel proti Vsetínu. Pražené vstřelili pět branek, ovšem dostali hned sedm.

Pražané vyhráli zatím jediný přípravný zápas. Ve čtvrtek 22. srpna nastoupili proti francouzskému Brianconu, který porazili 3:1. Trefili se Martínek, Steinocher a Šmerha.

Poslední vzájemné přípravné utkání

V rámci přípravy se tyto dva týmy spolu delší dobu neutkaly. Poslední přípravný zápas odehrál Slovan se Slavii 3. září 2015 v Edenu. Slovan po první třetině vedl díky brance Ondřeje Kopty. Martin Tůma ve 28. minutě navýšil ústecké vedení. Ve zbytku zápasu se však sešívaní prosadili pětkrát, a tak vyhráli 5:2