CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 26. 2. od 18 h. | ELJ: HC Chrudim - HC Slovan Ústí nad Labem 8:3
Znovu doma, do Ústí přijedou Benátky
21.08.2019 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Znovu doma, do Ústí přijedou Benátky

Ú s t í n/L. - Mužstvo vedené Tomášem Marešem a Vladimírem Evanem čeká další domácí mač. Ve čtvrtek zavítají do Ústí nad Labem Benátky nad Jizerou, které v přípravě zatím vyhrály jediný zápas. Začátek sedmého přípravného duelu ústeckých hokejistů je naplánovaný na čtvrtek 22. srpna od 17 hodin.

Příprava Benátek

Benátky nad Jizerou začaly přípravné zápasy neobvykle brzo. 22. července nastoupily proti běloruskému Soligorsku. Soupeři branku nevstřelily, a tak padly 0:3. Následně padly s Novokuzněckem 2:4. Za Benátky se prosadili Juruš a Dlouhý. První výhru v přípravném období vybojovali hráči Benátek proti kazachstánskému Pavlodaru, který porazili 4:0. Trefili se Šír, Aubrecht, Wiencek a Niko. Gólman Hrstka zastavil 31 střel soupeře a neinkasoval.

Dramatický byl zápas proti německému týmu UHC Lausitzer Füchse. Benátky se sice dostaly do vedení, ale pak se Lausitzer prosadil třikrát a najednou se dostal do vedení 3:1. Benátky se pokoušely vyrovnat. Postaral se o to Špaček, který nejprve ve 48. minutě snížil, a pak v poslední minutě vyrovnal. Zápas tedy dospěl do prodloužení, ve kterém se prosadil hostující Monteith. Benátky prohrály také přestřelku se Sokolovem, na svého soka nestačily 4:5.

Zatím posledním soupeřem hokejistů z Benátek nad Jizerou byly Drážďany. Tento zápas však nebyl dohraný, protože Dale Mitchell poté, co vstřelil branku na 6:2, nepochopitelně vystartoval po šarvátce na hlavního rozhodčího. Kdyby nezasáhli čároví sudí, zřejmě by došlo k inzultaci. Vzhledem k těmto okolnostem byl zápas několik minut před koncem předčasně ukončen.

Kádr Benátek

V brance mají Benátky vedle mladíků Čajana, Hrstky a Žajdlíka také zkušeného třiatřicetiletého Marka Schwartze, který svého času chytal také v NHL. Mezi obránci je nejzkušenější Petr Kolmann a Ján Kino. Ústeckým fanouškům je známý Ondřej Buchtela, který ve Slovanu působil coby mládežník. V útoku nelze přehlédnout čtyřicetiletého hokejového bouřliváka Radka Dudu.

Bilance obou týmů v přípravě

Shodná. Týmy Ústí a Benátek odehrály v přípravě šest zápasů a vyhrály jen jeden. Slovan porazil hned na úvod přípravných utkání Kadaň 8:4 (Roubík 2, Tůma 2, Severa 2, Vildumetz 2). Benátky si poradily s Pavlodarem 4:0 (Šír, Aubrecht, Wiencek a Niko).

Poslední přípravný zápas

Zhruba dva roky se Ústí s Benátkami v přípravných zápasech nestřetlo. Poslední duel se odehrál v úterý 29. srpna 2017. Hrálo se v Ústí a domácí vyhráli 4:2 (Vrdlovec 2, Bernad, Macek). V minulé sezóně se Slovan s Benátkami utkal čtyřikrát, třikrát vyhrál (7:2, 5:2, 3:1) a prohrál 1:6.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan nastoupí doma proti Benátkám nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Další domácí zápas čeká ústecké hokejisty už ve středu. V rámci další kola skupiny... Celý článek

Poslední domácí utkání odehrajeme v zelené edici dresů na pomoc Janu Alinčovi

Ú s t í n/L. - Chceme pomoci Janu Alinčovi. Ústečtí hráči nastoupí ve středu 4. 3. 2020 v utkání... Celý článek

7. třída: Ústí nestačilo na PZ Kladno

Kladno - Ústecká sedmá třída ve víkendovém zápase nestačila na svého soupeře. Týmu PZ Kladno... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv