CHA přát. HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 7:4 | ELJ přát.: HC Hvězda Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 5:2
Slovan poprvé doma, přijede nováček Chance Ligy Sokolov
07.08.2019 | Jan Prošek
Autor fotografie: SportyUsti.cz

Slovan poprvé doma, přijede nováček Chance Ligy Sokolov

První domácí zápas čeká na ústecké hokejisty. Již ve čtvrtém přípravném zápase na svém ledě hostí Sokolov, který na jaře za velké slávy postoupil po dvaadvaceti letech do druhé nejvyšší hokejové ligy v Česku. Úvodní buly bude vhozeno ve čtvrtek 8. srpna v 17:00.

Pro Sokolov bude duel s Ústím vůbec prvním přípravným zápasem na sezónu. Kádr, který v minulé sezóně přes baráž postoupil do Chance ligy, doznal několika změn. Mezi nejcitelnější ztráty patří ukončení kariéry velezkušeného Davida Hrušky. Kariéru ukončil také Tomáš Závorka a Vojtěch Šik. Tři hráči přišli z Karlových Varů. Brankář Ondřej Kuchař a z juniorky Energie Daniel Zavřel a Filip Bernáth.

Sokolov vzhledem ke své geografické poloze sice spolupracuje s dalšími kluby, ale o složení sestavy rozhodují trenéři Baníku a také samotní hráči svými výkony. „Každého můžu ubezpečit a hráči má slova slyšeli na prvním mítinku týmu, že to, kdo bude hrát a na jakém místě v sestavě, rozhodnou oni sami svou výkonností. Partnersky nespolupracujeme pouze s Energií. K tomu, aby byl klub konkurenceschopný, je nutno spolupracovat i s dalšími kluby extraligy. V našem případě to aktuálně znamená spolupráci také s Litvínovem, Plzní či Zlínem, i proto tady působí Stříbrný, Bečvář, Vracovský nebo Kovařík,“ řekl na konci července pro klubový web trenér Karel Mlejnek.

Aktuální soupiska Sokolova čítá tři brankáře, deset obránců a patnáct útočníků. Podle stránek klubu by měl nosit kapitánské céčko třicetiletý Tomáš Rohan. Právě on spolu s Petrem Přindišem a Pavlem Kuběnou patří mezi nejzkušenější hráče klubu. Mimochodem právě Přindiše a Kuběnu si fanoušci Ústí mohou pamatovat z působení ve žlutomodrém dresu.

Aktuální soupiska Sokolova

Brankáři: David Fečo, Jakub Kašpar, Ondřej Kuchař.

Obránci: Filip Bernáth, Patrik Kadeřávek, Tomáš Kvapil, Patrik Michálek, Tomáš Přibyl, Petr Přindiš, Petr Vodička, Jan Tomeček, Daniel Zavřel.

Útočníci: Jan Bečvář, Michael Čejka, Martin Čurda, Michal Fečo, Lubomír Kovařík, Pavel Kuběna, Jaromír Kverka, Martin Osmík, Jan Petrov, Tomáš Rohan, Josef Stříbrný, Marek Švec, Tomáš Vracovský, Jakub Vrána, Matěj Zadražil.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Memoriál Jana Jandery

Ú s t í n/L. - V neděli 1. září 2019 se na zimním stadionu v Ústí nad Labem bude konat 10. ročník... Celý článek

Junioři nestačili na Hvězdu

P r a h a - Další přípravný zápas odehráli ústečtí junioři na ledě Hvězdy Praha. Domácí tým vyhrál... Celý článek

Petr Maršoun: Konečně jsme vyhráli

Ú s t í n/L. - Sedmý přípravný zápas a druhá výhra. Ústečtí hokejisté potěšili své příznivce a na... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv