Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Ústí jede do Prostějova
15.02.2019 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ústí jede do Prostějova

Ú s t í n/L. - Předposlední venkovní zápas čeká ústecké hokejisty. Ti v rámci 56. kola Chance Ligy zamíří do dalekého Prostějova. Jestřábi se pohybují na hraně play-off, takže na Slovan nečeká snadný soupeř.

Tváří v tvář

Jestřábi Prostějov

Jako na houpačce si musí přidat hokejisté Prostějova. Z posledních šesti zápasů prohráli čtyři. Nejprve nestačili na Přerov 2:4 a na České Budějovice 2:3 po nájezdech. Pak vysoko porazili Kadaň 7:2 a Porubu 6:2. Následně ovšem znovu svým soupeřům podlehli. Kladnu 2:3 a Havířovu 2:5.

Prostějov se pohybuje na hraně postupu do play-off. Postupuje osm týmů a Jestřábi jsou aktuálně na osmé pozici. Na sedmé Litoměřice ztrácí tři body, na devátý Frýdek-Místek mají náskok pouze bod. Pro domácí tým jsou body z tohoto zápasu velmi důležité. Každý bod totiž může po konci dlouhodobé části rozhodovat.

Vzájemné zápasy

V novodobé historii sehrálo Ústí s Prostějovem celkem 31 zápasů a bilance je kladná pro Slovan. 16 výher, 3 výhry v prodloužení, 3 prohry a 9 proher. Skóre je 112:98 a nejčastějším výsledkem je pak výhra Slovanu 4:1.

V této sezóně se týmy potkaly třikrát a dvakrát se radoval Prostějov. Nejprve vyhrál 5:4 (Melka 2, M. Vágner a T. Jandus), a pak 2:0. V posledním vzájemném klání vyhrál Slovan na svém ledě 4:3 (Melka 2, Roubík, Davídek).

Známá jména v dresu soupeře

Václav Meidl hrál v Ústí od roku 2012 do 2015, nastoupil do 60 zápasů a získal 25 bodů (12+13). Lukáš Volf nastupoval v dresu Slovanu v letech 2017-2019, odehrál 71 zápasů a získal 43 bodů (12+31). Tomáš Pšenička odehrál za Ústí 24 zápasů a získal devět bodů za sedm branek a dvě nahrávky.

Poslední zápasy

AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 5:2
(3:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. L. Bednář (Bořuta), 9. R. Veselý (L. Bednář), 17. O. Procházka (Rehuš, F. Seman), 32. Bambula (Kotala, L. Bednář), 60. Pořízek (F. Seman, Rehuš) – 28. Prokeš (V. Meidl), 50. Divíšek (Čáp).
Sestava Prostějova: Neužil – Mikliš, Havlík, D. Kolář, Čáp, Husa, P. Krejčí, Žovinec – Nouza (A), Divíšek (A), L. Luňák – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, Pšenička – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec (C).

HC Slovan Ústí nad Labem - České Budějovice 0:1
(1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 19. Karabáček (Bradley, Vydarený). .
Sestava Ústí: Stezka – M. Zdvořáček (A), D. Málek, Březák, Hes, Mert, Blaha, Štochl – J. Havel, Roubík (C), Šťovíček – Grim, Ma. Svoboda, Krliš (A) – Ouřada, Chlán, Chrpa – Planý, Schwamberger, T. Jandus.
 
 
Aktuálně na webu

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv