Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Po reprezentační pauze přivítáme českobudějovický Motor
12.02.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Po reprezentační pauze přivítáme českobudějovický Motor

Ú s t í n/L. - Reprezentační přestávka je minulostí a základní část Chance ligy míří do svého finiše. Slovan čeká posledních pět utkání, z toho tři na domácím ledě. Ten nejatraktivnější soupeř přijede ve středu 13.2.2019 z jihu Čech. České Budějovice se připravují na play-off a chtějí si vypracovat co nejlepší výchozí pozici. Podaří se Slovanu obrat Motor potřetí v sezoně o body? Přijďte Slovan podpořit. Úvodní buly bude vhozeno tradičně v 18:00.

Tváří v tvář: Slovan vs. ČEZ Motor Č. Budějovice

ČEZ Motor Č. Budějovice

Svěřenci trenéra Václava Prospala se po menší krizi v průběhu sezony vrátili včas zpět do formy a před vrcholem sezony nabírá jejich forma očekávané obrátky. Motor aktuálně okupuje 4. místo v tabulce Chance ligy, nicméně kladenští Rytíři, kterým patří třetí místo, mají o jeden odehraný zápas více. Na druhý Vsetín, jenž drží druhé, velmi výhodné místo ztrácí Motor pouhé tři body. Oba soupeři se navíc utkají v posledním kole základní části. Motor tak může zpětně mrzet dvě kontumace, které přišly ve 23. respektive 25. kole po neoprávněném startu jednoho staršího hráče. Po reprezentační přestávce do toho Jihočeši však šlápli opravdu naplno a nadělili doma Havířovu devět branek. Po dvou brankách v utkání se Slezany vstřelili Lukáš Endál a dva zámořští hráči ve službách Českých Budějovic, Cody Bradley a David Gilbert. Co se týče statistik, Jihočeši jsou velmi aktivní ve střelbě. V průměru téměř třicet devět ran míří na brankáře soupeře za zápas. Budějovičtí jsou silní i v početní nevýhodě, celkem 88% ubráněných oslabení, což znamená nejlepší oslabení v soutěži. Za tuto statistiku můžou Jihočeši děkovat i Janu Strmeňovi, ten hájil branku již v šestatřiceti zápasech a s třiadvaceti vychytanými výhrami je nejlepším brankářem v soutěži.

Sestava ČEZ Motor Č. Budějovicez minulého kola:

Strmeň – Plášil, Pýcha, Pavlin, Fillman, Kutlák, Vydarený – P. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Babka – Heřman, R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Dančišin, Doktor – Dunn.

Poslední odehrané utkání:

ČEZ Motor Č. Budějovice - AZ RESIDOMO Havířov 9:2 (2:0, 5:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Endál (Gilbert, Fillman), 7. Kutlák (Karabáček, Bradley), 26. Endál (M. Novák, Heřman), 29. Bradley (Plášil), 32. Gilbert (Endál, Plášil), 37. Z. Doležal (Bradley, Karabáček), 40. Bradley (Pýcha, Babka), 50. M. Novák, 51. Gilbert (M. Novák, Plášil) – 44. F. Seman (O. Procházka, Rehuš), 54. R. Veselý (Matai, Bednář). Rozhodčí: Souček, Micka – Kreuzer, Polonij.

HC Slovan Ústí nad Labem

Sestava z minulého kola: Pavlát – Mert, M. Zdvořáček (A), Hes, D. Zeman, Blaha (C), Zukal, Štochl – Schwamberger, Roubík (A), Grim – Krliš, Šťovíček, Chlouba – T. Jandus, Tůma, Planý – Ma. Svoboda, Chlán, Ouřada.

Poslední odehrané utkání:

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Zubr Přerov 3:5 (0:2, 2:2, 1:1).

Branky a nahrávky: 24. Ma. Svoboda (Štochl, Blaha), 37. Šťovíček (Chlouba, Krliš), 60. Šťovíček (Ouřada, Chlouba) – 1. Navrátil (Pšurný), 2. Malina (Moučka, Hejcman), 28. Davídek (T. Sýkora, M. Novotný), 38. Sikora (T. Sýkora, Navrátil), 46. Davídek (Malina, Sýkora).

Vzájemný zápas

Slovan odehrál v historii s Českými Budějovicemi již 84 utkání. Celkem 53 vítězství si připsali Jihočeši, Slovan slavil v 28 případech a tři zápasy skončili nerozhodně. Celkové skóre ze vzájemných utkání činí 199:301 ve prospěch Motoru. V letošní sezoně má však Slovan, i díky kontumaci, kladnou bilanci, jelikož v posledním vzájemném utkání vykradl Budvar Arenu.

10. kolo: ČEZ Motor Č. Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem - 4:2 (2:0, 0:0, 2:2).

Branky a nahrávky: 5. Čermák (Pavlin, Gilbert), 12. Šimánek (Pýcha, R. Přikryl), 49. M. Novák (Bradley, Fillman), 57. Čermák (Vydarený) – 45. Vrdlovec (Melka), 53. Melka (Březák, Pšenička).

25. kolo: HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor Č. Budějovice 5:0 kontumačně

Branky a nahrávky: Utkání bylo kontumováno pro neoprávněný start.

54. kolo: ČEZ Motor Č. Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem 2:3 (0:0, 0:2, 1:2).

Branky a nahrávky: 46. Pýcha (Karabáček), 55. Pýcha (Šimánek) – 23. Jeřábek (Vrdlovec, L. Volf), 25. Jánský (Roubík), 55. Vrdlovec.
 
 
Aktuálně na webu

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv