Ú s t í n/L. - Necelých čtyřiadvacet hodin po vhození úvodního buly utkání proti Frýdku-Místku čeká na ústecké hokejisty další zápas. V neděli od 15. hodin nastoupí na ledě Přerova. Poslední vzájemné střetnutí bylo dramatické a nakonec se radoval Slovan.

Tváří v Tvář HC Zubr Přerov vs HC Slovan

HC Zubr Přerov

Přerovu se v posledních zápasech nedaří. Z posledních sedmi utkání vyhrál jen dvě. Porazil Benátky 1:0 (Sýkora) a Slavii 3:2 v prodloužení (Moučka, Sikora, Zbořil). Tým nestačil na Třebíč 1:2, Frýdek-Místek 3:4 v prodloužení, Porubu 1:2 po nájezdech, Vsetín 2:4 a Jihlavu 0:1.

Zápasy rozhodují přesilové hry, jenže Ústí i Přerov mají hodně nízkou úspěšnost střelby. Přerov 9,45 %, Ústí 9,13 %. Horší jsou jen České Budějovice 7,49 %.

Přerovu ovšem vychází hra v oslabení, úspěšnost odbránění početních nevýhod má přes 87 %. Lepší je jen Dukla Jihlava (88,02 %). Zubři odehráli celkem 206 oslabení a inkasovali jen 25 branek, což je druhé nejmenší číslo v Chance Lize.

Vzájemné zápasy

Jedná se o 32. vzájemný zápas obou klubů od sezóny 2003-2004. Bilance vyznívá lépe pro Slovan, šestnáct výher v základní hrací době, tři výhry v prodloužení, devět porážek v základní hrací době a tři porážky v prodloužení.

Poslední zápas byl prvním mačem Slovanu v roce 2019 a zvládl ho. Vyhrál na svém ledě 4:3 (Melka 2, Davídek, Roubík). V tomto zápase si Jaroslav Roubík připsal 3 body (2+1), Antonín Melka 2 body (2+0) a Aleš Stezka si připsal z 48 střel 45 zásahů.

Proti „svým“

Na širší soupisce Přerova jsou tři hráči, kteří dříve hráli v dresu Slovanu. Každý z nich reprezentuje jinou z etap ústeckého hokeje.

Tomáš Sýkora (2003-2006 a 2012-2013) 213 zápasů, 122 bodů (46+76). Sýkora nejvíce zápasů za Ústí odehrál v době, kdy extrémně usilovalo o postup do nejvyšší soutěže, odehrál například památnou barážovou sérii proti Vsetínu.

Roman Pšurný (2009-2010 a 2012-2013) 54 zápasů, 49 bodů (28+21). Roman Pšurný byl mimo jiné aktérem velkých finálových bitev s Chomutovem na jaře 2010, postup do baráže těsně Slovanu unikl. Rychlý návrat do nejvyšší soutěže se Ústí nepovedl.

Jaroslav Moučka (2016-2017) 51 zápasů, 18 bodů (3+15). Rok po senzačním vyřazení Kladna a následnému postupu do semifinále pay-off se znovu Slovan pokoušel zaskočit Kladno. Moučka zažil dosavadní poslední účast Ústí ve vyřazovacích bojích.

Poslední zápasy

HC Zubr Přerov – HC Slavia Praha 3:2 v prodloužení
(0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 49. Moučka (T. Doležal), 60. Sikora (T. Doležal, Sýkora), 64. Zbořil (Sýkora, Pala) – 3. Šteiner (Heldák, Hrdinka), 50. Ondráček (Krejčík, Kubica).
Sestava Přerova: Klimeš – Krisl, Černý, Pala, Malina, Ferenc, Novotný, Zbořil – T. Doležal, Pšurný, Tomi – Sikora, Sýkora, M. Kratochvil – Goiš, Hejcman, Navrátil – Dvořák, Moučka, Indrák

HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí 4:0
(0:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 25. Flok (Adámek, Zahradníček), 41. Martynek (Novotný, Bartko), 56. Klimša (Novotný, Martynek), 57. Kofroň (L. Kovář, Christov). Rozhodčí: Souček, Kašík – Gančařík, Konvička.
Sestava Ústí: Stezka – M. Zdvořáček (A), Hes, Weinhold, Blaha, Zukal, Mert – J. Veselý, Roubík (C), Schwamberger – Chlouba, Šťovíček, Krliš – Tůma, T. Jandus, D. Merta (A) – Planý, Davídek, Chrpa.