Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Do Ústí míří Kladno
06.01.2019 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Do Ústí míří Kladno

Ústí nad Labem - Ústečtí hokejisté, kteří z posledních třech zápasů mají plný počet bodů, stojí před další výzvou. V pondělí 7. ledna od 18 hodin hostí Rytíře z Kladna. Ukáže se v utkání Tomáš Plekanec a dorazí také Jaromír Jágr? To je otázka, kterou se zítra dozvíme.

Tváří v Tvář: Slovan vs. Rytíři

Rytíři Kladno

Kladenští hokejisté jsou v tabulce Chance Ligy na třetí pozici. Na druhý Vsetín ztrácí bod a na první Jihlavu hned dvanáct bodů. V současné době se klubu poměrně daří, z posledních pěti zápasů vyhrál hned tři. Poradil si s Přerovem 5:2, Prostějovem 7:3 a Kadaní 7:1. Nestačil na České Budějovice 3:7 a v domácím prostředí nečekaně na Havířov 3:4.

Kladnu se daří dávat úvodní góly zápasů. Odehrálo 39 utkání a hned ve 23 z nich se dokázalo prosadit jako první. V tomto ohledu patří spolu s Jihlavou (shodně 23) k nejlepším mužstvům v lize. Ovšem vyhrát se mu z těchto 23 zápasů podařilo jen 15, což ho řadí do lepšího ligového průměru.

V přesilových hrách jsou Rytíři sice podprůměrní (úspěšnost využití 14,14 %; 10. v lize), ale oslabení se klubu daří velmi dobře. 188 početních nevýhod mají za sebou hokejisté Kladna a inkasovali jen 23 branek, úspěšnost oslabení mají 87,77 %, díky čemuž jsou v této statistice třetí v lize.

Vzájemné zápasy

Od sezóny 2007-2008 odehrálo Ústí s Kladnem 32 ligových zápasů. Bilance je pro Slovan záporná. 7 výher, 4 výhry v prodloužení (včetně té nejdůležitější ve čtvrtfinále 2016), 16 proher a 5 prohry v prodloužení. Z posledních dvanácti vzájemných zápasů vyhrálo Ústí jen jediný, bodovalo ve čtyřech zápasech. Poslední výhry dosáhli žlutomodří ve velmi povedeném zápase na konci ledna 2018, kdy Kladno porazili 6:0 (Kružík 2, Gengel, T. Jandus, Brož, Davídek; Volke 28 zákroků – čisté konto). Oba letošní zápasy Ústí prohrálo. Nejprve 4:8 (Kousal, Melka, Weinhold, Volf) a 2:3 v prodloužení (Jícha 2).

Poslední zápasy

SK Trhači Kadaň – HC Slovan Ústí (0:0, 0:4, 3:2)
Branky a nahrávky: 45. Maršoun, 51. Eliáš (Tupý, J. Svoboda), 56. Hajič (Wágner, Eliáš) – 22. Jeřábek (Merta, Volf), 26. Chrpa (Volf, Jeřábek), 32. Volf (Chrpa), 35. Volf (Jeřábek), 49. Krliš (Gottfried, Zukal), 60. Merta (Volf).
Sestava Ústí:Stezka – Hes, Březák, Weinhold, Jeřábek, Zukal, Mert, Gottfried – Melka, Roubík, Tůma – Chrpa, Volf, Merta – Krliš, Davídek, Planý

Rytíři Kladno – AZ RESIDOMO Havířov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky:5. Machač (Zikmund, Jelínek), 22. Kaut (Machač, Redlich), 44. Nash (Zich, Vampola) – 15. Seman (Veselý, Kachyňa), 25. Pořízek (Gřeš), 35. Rehuš (Seman, Matai), 57. Haas.
 
 
Aktuálně na webu

Slovan Ústí nad Labem zná své soupeře v rámci přípravy

Ú s t í n/L. - Trenéři Slovanu Tomáš Mareš a Vladimír Evan rozložili přípravná utkání od druhé ligy... Celý článek

Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

Ú s t í n/L. - Hokejové kluby Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno se dohodly na partnerství a... Celý článek

Budu se soustředit na výkony v Ústí, říká nováček Procházka

Ú s t í n/L. - Dalším hráčem, který bude hájit barvy Slovanu je Ondřej Procházka. Jednadvacetiletý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv