Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
V prvním utkání nového roku přivítáme Jestřáby z Prostějova
02.01.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

V prvním utkání nového roku přivítáme Jestřáby z Prostějova

Ú s t í n/L. - Svátky jsou kompletně za námi a nás čeká již ve čtvrtek 41. kolo Chance ligy. V prvním utkání roku 2019 přivítáme na domácím ledě ofenzivně laděné Jestřáby z Prostějova. Slovan bude chtít navázat na utkání hrané mezi svátky, když si přivezl z ledu Českých Budějovic senzační tři body! Utkání s Prostějovem začíná 3.1.2019 od 18:00. Přijďte všichni Slovan podpořit a společně vykročit do nového roku vítězstvím.

Tváří v tvář: HC Slovan - LHK Jestřábi Prostějov

LHK Jestřábi Prostějov

Svěřenci dvojnásobného mistra světa Jiřího Vykoukala zakončili předešlý rok výhrou na domácím ledě proti Havířovu (3:0) , naopak v posledním utkání na ledě soupeře nestačili na kladenské Rytíře, kde prohráli 7:3. Ještě před prohrou na ledě Rytířů si zapsali Jestřábi nejvyšší výhru v sezoně, když doslova deklasovali Kadaň 11:1! Loňský kalendářní rok tak zakončili Jestřábi na velmi slušném 5. místě tabulky Chance ligy. Za své postavení v tabulce může děkovat Prostějov zejména skvělé ofenzivě. Celkový počet vstřelených branek 141 je vůbec to nejlepší číslo v soutěži. Není tak divu, že v tabulce střelců jsou mezi prvními čtyřmi hráči hned tři Jestřábi – nejproduktivnější hráč celé soutěže Tomáš Divíšek (21 branek), Lukáš Žalčík (21 branek) a Tomáš Nouza (20 branek) . Kudy tedy vede vůbec cesta na Prostějov? Přesilové hry. Jestřábi ubránili procentuálně nejméně oslabení v celé soutěži a inkasovali v této herní situaci třicet sedm branek. Přitom v brance dělá, co může král brankoviště Jakub Neužil, který vychytal nejvíce vítězství a je v největší permanenci, co se týče zásahů, ze všech brankářů v soutěži. Celkem odchytal třicet jedna utkání s procentuálním průměrem zásahů něco lehce přes devadesát procent.

Sestava LHK Jestřábi Prostějov z minulého kola:

Neužil (Huf) – Havlík, Mikliš, Žovinec, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, Bažant – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Račuk, Starý – Venkrbec, Hanták, Prokeš – Matýs, V. Meidl, Krejčiřík.

Poslední odehrané utkání:

LHK Jestřábi Prostějov - AZ RESIDOMO Havířov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Žovinec (Divíšek), 17. Starý (Divíšek, Havlík), 51. Nouza (Divíšek, Dvořáček).

HC Slovan Ústí nad Labem

Sestava z minulého kola: Stezka (Groh) – Hes, Březák, Jeřábek, Weinhold, Mert, M. Zdvořáček, Muška – Melka, Roubík, Jánský – D. Merta, Vrdlovec, L. Volf – Krliš, T. Jandus, Chrpa – Davídek, Kropáček, Tůma.

Poslední odehrané utkání:

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem 2:3 (0:0, 0:2, 2:1).

Branky a nahrávky: 46. Pýcha (Karabáček), 55. Pýcha (Šimánek, M. Jandus) – 23. Jeřábek (Vrdlovec, L. Volf), 25. Jánský (Roubík, Březák), 55. Vrdlovec (L. Volf).

Vzájemný zápas

Oba týmy spolu sehrály v letošní sezoně dvě utkání a v obou případech byli úspěšnější hráči z Hané. V prvním utkání na ledě Slovanu domácí mohutně dotahovali výsledek, ale hosté z Prostějova uhájili těsné vítězství 5:4. Na Hané poté Slovan nedokázal skórovat a padl 2:0.

11. kolo: HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 4:5 (1:2, 2:2, 1:1).

Branky a nahrávky: 20. M. Vágner (Vrdlovec, Melka), 28. Melka (Vrdlovec, Chrpa), 36. Melka (Vrdlovec, Chrpa), 51. T. Jandus (Březák, Jícha) – 7. Foltýn (Račuk), 16. Karpov (L. Luňák, Bažant), 21. Nouza (Mikliš, Karpov), 23. Venkrbec (Prokeš), 50. Nouza (Žálčík, Divíšek).

26. kolo: LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 37. Dvořáček (L. Luňák, Venkrbec), 45. Žálčík (L. Luňák, Račuk).
 
 
Aktuálně na webu

Slovan Ústí nad Labem zná své soupeře v rámci přípravy

Ú s t í n/L. - Trenéři Slovanu Tomáš Mareš a Vladimír Evan rozložili přípravná utkání od druhé ligy... Celý článek

Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

Ú s t í n/L. - Hokejové kluby Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno se dohodly na partnerství a... Celý článek

Budu se soustředit na výkony v Ústí, říká nováček Procházka

Ú s t í n/L. - Dalším hráčem, který bude hájit barvy Slovanu je Ondřej Procházka. Jednadvacetiletý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv