OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Zabere impuls v podobě nového trenéra v dalekém Havířově?
14.10.2018 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Zabere impuls v podobě nového trenéra v dalekém Havířově?

Ú s t í n/L. - Slovan čeká v rámci 14. kola dlouhá cesta do Havířova. Na lavičce se poprvé v letošní sezoně objeví staronová trenérská tvář Tomáš Mareš. Zafunguje impuls nového trenéra a odveze si Slovan z Havířova nějaký bod? Utkání začíná v Havířově 15.10.2018 v 18 hodin.

Tváří v tvář: AZ RESIDOMO Havířov vs. HC Slovan Ústí nad Labem

AZ RESIDOMO Havířov

Havířov v loňském ročníku skončil na sedmém místě po základní části a zahrál si tak play off. V němž narazil na českobudějovický Motor a po porážce 4:1 na zápasy skončila moravskoslezskému klubu sezona.

Havířov letos slaví 90 ti leté výročí založení klubu a prozatím mu patří v tabulce Chance ligy desátá pozice se sedmnácti získanými body. Residomo mělo v předešlém kole volný los, a tak budou svěřenci trenéra Jiřího Režnara jistě natěšení na souboj se Slovanem. Havířov aktuálně prožívá nelichotivou sérii, když se mu z posledních čtyř zápasů nepodařilo vybojovat ani bod. Poslední výhru však AZ zapsal doma proti vedoucímu týmu soutěže, Českým Budějovicím v poměru 4:2.

Nejvíce prostoru v dresu Havířova na ledové ploše dostává zatím bývalý ústecký obránce Jakub Matai, který má v průměru na zápas čas na ledě 20 minut a 22 vteřin. Z ofensivních hráčů dostává nejvíce prostoru Radek Veselý, který strávil na ledě v průměru na zápas 19 minut a 40 vteřin. Jedničkou Havířova v brance je v letošním ročníku Ondřej Bláha, který má procentuální průměr zásahů v jedenácti odchytaných zápasech 89,90 %.

Sestava Havířova z minulého kola:

Bláha (Matoušek) – Matai, Zdeněk, Bořuta, Chroboček, Rutar, Mrowiec, Ševěček, Macuh – Gřeš, Pořízek, Bambula – R. Veselý, Mastič, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Pawliczek, O. Procházka.

Poslední odehrané utkání:

Rytíři Kladno - AZ RESIDOMO Havířov 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Vampola (J. Říha, Nash), 20. Vampola (J. Strnad, P. Hořava), 48. Hajný (T. Kaut) – 2. Maruna (Haas), 42. L. Bednář (Maruna).

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovanu patří v tabulce aktuálně až 13. místo. Severočeši prohráli posledních sedm utkání v řadě a čekají na plný bodový zisk od zápasu v Benátkách, které se datuje na 22.9.2018

Po prohraném utkání v Kadani (1:2) na vlastní žádost odstoupil od A mužstva trenér Jan Čaloun. Po posledním utkání s Kladnem (4:8) byl odvolán druhý trenér A mužstva Vladimír Machulda. Slovan povede poprvé na střídačce v letošní sezoně v utkání v Havířove nový kouč Tomáš Mareš, jenž místní ústecké prostředí z nedávného působení velmi dobře zná.

Sestava z minulého kola:

J. Dlouhý (28. Groh) – M. Vágner (C), Weinhold, Březák, M. Jandus, Hes, M. Zdvořáček, Mert – Melka (A), Vrdlovec (A), Chrpa – T. Jandus, Pšenička, Jícha – P. Kousal, L. Volf, Tůma – Severa..

Poslední odehrané utkání:

HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno 4:8 (0:2, 2:4, 2:2).

Branky a nahrávky: 29. P. Kousal (Jícha), 30. Weinhold (Severa, T. Jandus), 46. Melka (M. Vágner, Chrpa), 47. L. Volf (TS) – 10. Zikmund (Kubík), 20. Redlich (Vampola, Kubík), 28. J. Strnad, 34. Vildumetz (Svedlund, T. Kaut), 36. T. Kaut (Redlich, Kružík), 40. Kružík (Vildumetz, Kehar), 46. Zikmund (P. Hořava, Vildumetz), 52. Redlich (Zikmund).

Vzájemné zápasy

V ročníku 2017/2018 se oba týmy střetly v základní části celkem čtyřikrát a Slovan byl úspěšný pouze v prvním měření sil, když vyhrál na ledě Havířova 8:4. Ostatní tři střetnutí vyhrál moravskoslezský klub za tři body (2:0, 4:2, 7:2) .

 
 
Aktuálně na webu

Podpořte malou Adrianku

Ú s t í n/L. - V pátek 4.června proběhlo poslední loučení s ústeckým odchovancem Markem... Celý článek

Lukáš Cikánek: Bude to pro mě velká výzva

Ú s t í n/L. - Slovan odtajnil minulý týden čerstvou posilu, kterou se stal kladenský rodák a... Celý článek

Do Ústí přichází brankář Lukáš Cikánek

Ú s t í n/L. - Lukáš Cikánek podepsal hráčskou smlouvu s ústeckým Slovanem. „Potěšil mě zájem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv