OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Trenéři: Jsme přesvědčeni, že jsme mohli získat více bodů
08.10.2018 | Redakce

Trenéři: Jsme přesvědčeni, že jsme mohli získat více bodů

Sestavování týmu v letošní sezóně nebylo jednoduché, protože Slovan prochází generační proměnou a věříme, že kvalitním a náročným tréninkem budeme do budoucna úspěšní, sdělili redakci trenéři A týmu Vladimír Machulda a Jan Čaloun.

Jak hodnotíte začátek sezóny?

Čaloun: Co se týče postavení v tabulce, tak určitě současný stav není optimální. Je třeba si uvědomit, že tým prochází generační obměnou a nikdo nedokáže říci, kdy se dostaví výsledky. Tým si zvyká i na odlišné tréninkové dávky, z kterých můžeme v budoucnu těžit. Máme velmi mladé mužstvo, vyjma hráčů Roubíka, Vágnera, Melky a Vrdlovce. Spousty kluků ještě loni hrálo juniorskou soutěž, tudíž mají minimální zkušenosti se seniorským hokejem. Tito mladí hráči potřebují mít disciplínu, řád a dostatek náročných tréninků.

Machulda: Až na výjimky, jsme v žádném utkání vyloženě herně nepropadli. Prohráli jsme šest zápasů o gól, kdy se v utkáních projevila naše herní nezkušenost a z toho pramenily chyby, které rozhodly vyrovnaná utkání v náš neprospěch. S mužstvem denně pracujeme na odstraňování všech detailů a chyb ze zmíněných utkání.

To znamená, že přichází generační obměna Slovanu do budoucna?

Machulda: Ano, chceme pracovat s hráči, kteří budou chtít i v budoucnu hrát za Slovan. Musí, ale splňovat tréninkovou náročnost, herní disciplínu a charakter.

Jak si představujete tvář současného a budoucího Slovanu?

Čaloun: Za uplynulé roky prošlo Slovanem spousty vynikajících hráčů, kteří působí v ambiciózních klubech první ligy a extraligy. V ekonomické situaci Slovanu není možné tyto hráče v Ústí udržet a z tohoto důvodu musíme a chceme pracovat s mladými hráči a hledat nové Roubíky, Vrdlovce, Vágnery atd. Musíme si uvědomit, že se v první lize v posledních letech zvedla sportovní úroveň a my na tento fakt musíme být připraveni. Určitě chceme do budoucna zapracovávat ústecké odchovance, nicméně je důležitá jejich odpovídající sportovní výkonnost včetně přístupu k tréninkovému procesu.

Ano, tomu rozumíme, ale diváci určitě chtějí vítězství Slovanu?

Machulda: Chápeme diváky, ale myslíme si, že za předvedenou hru, nasazení a bojovnost se nemusíme stydět a věříme, že každodenním tvrdým a poctivým tréninkem body přijdou a tímto chceme divákům poděkovat za vaši podporu. Jsme přesvědčeni, že většina hráčů pochopila naše náročné požadavky a musíme zdůraznit, že nálada a soudržnost i přes nepříznivé výsledky je v týmu dobrá.

Jak vypadá současný zdravotní stav mužstva?

Čaloun: Na marodce jsou Jan Látal (angína) a Jaroslav Roubík (naražená žebra z utkání s Přerovem) a Lukáše Zukala v současné době trápí nachlazení.

 
 
Aktuálně na webu

Podpořte malou Adrianku

Ú s t í n/L. - V pátek 4.června proběhlo poslední loučení s ústeckým odchovancem Markem... Celý článek

Lukáš Cikánek: Bude to pro mě velká výzva

Ú s t í n/L. - Slovan odtajnil minulý týden čerstvou posilu, kterou se stal kladenský rodák a... Celý článek

Do Ústí přichází brankář Lukáš Cikánek

Ú s t í n/L. - Lukáš Cikánek podepsal hráčskou smlouvu s ústeckým Slovanem. „Potěšil mě zájem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv