Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Slovan se utká na domácím ledě s prostějovskými Jestřáby
05.10.2018 | Ladislava Králová
Autor fotografie: Sporty Ústí

Slovan se utká na domácím ledě s prostějovskými Jestřáby

V 11. kole Chance ligy bude Slovan bojovat o cenné body s Prostějovem. Tomu se v posledním utkání podařilo potopit Havířov výhrou 5:0. Úspěchy Jestřábů ale střídají také prohry a pro Ústí by mohl být Prostějov vyrovnaným soupeřem. Zápas se odehraje na ledě žlutomodrých v sobotu 6.10. od 16:00 hodin.

Tváří v tvář: Slovan vs. Prostějov

LHK Jestřábi Prostějov

Jestřábi mají v letošní sezóně na kontě pět výher a čtyři prohry. Získat body se jim podařilo v utkáních proti Vsetínu, Jihlavě a Slavii. Kadaň přestříleli 9:2 a Havířov 5:0. Padli ale proti Benátkám a se silným soupeřem z Kladna prohráli těsně 2:3. Prostějovu se nezadařilo ani proti dalším lídrům Chance ligy, a to proti Přerovu a Českým Budějovicím. Přerov měl navrch a porazil tak prostějovské 4:1, s Jihočechy byl výsledek 3:4.
Výraznými hráči prostějovského celku jsou úspěšní střelci Marek Račuk, Tomáš Divíšek, Tomáš Nouza nebo Lukáš Žálčík. S novou sezónou přišly také nové posily, jednou z nich je i kanadský obránce Rhett Holland. Útok posílil například Tomáš Karpov, který ještě minulou sezónu působil v Anglii.

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně měli prostějovští navrch – z celkových čtyř zápasů se jim podařilo nad Slovanem zvítězit třikrát. Nejprve 3:2 a později 4:3. Jednou dokonce vysokou výhrou 1:9. Slovan však potěšil své fanoušky v posledním vzájemném utkání, které se odehrálo na domácím ledě. Po dynamické třetí třetině vyhrálo Ústí 4:2. Momentálně se Prostějov nachází v tabulce o 6 bodů výše než Slovan. Podaří se Severočechům v letošní sezóně vrátit úder?

Poslední zápas z pohledu obou celků

 • HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor České Budějovice 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
  Branky a nahrávky: 5. Čermák (Pavlin, Gilbert), 12. Šimánek (Pýcha, R. Přikryl), 49. M. Novák (Bradley, Fillman), 57. Čermák (Vydarený) – 45. Vrdlovec (Melka), 53. Melka (Březák, Pšenička).
  Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Groh (J. Dlouhý) – M. Vágner, Zukal, Březák, M. Jandus, Jeřábek, Weinhold, Mert – Melka, Vrdlovec, L. Volf – T. Jandus, Pšenička, Jícha – Krliš, Davídek, Tůma – Chrpa, Severa.
 • LHK Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
  Branky a nahrávky: 18. Nouza (Prokeš), 19. Karpov, 49. Starý (Žálčík), 49. Divíšek (Nouza), 50. Dvořáček (Matýs).
  Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Rašner, Mikliš, Foltýn, Bažant, D. Kolář, J. Zdráhal – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, L. Luňák, Žálčík – Račuk, Venkrbec, V. Meidl – Matýs, Prokeš, Dvořáček.
 •  
 
Aktuálně na webu

Slovan Ústí nad Labem zná své soupeře v rámci přípravy

Ú s t í n/L. - Trenéři Slovanu Tomáš Mareš a Vladimír Evan rozložili přípravná utkání od druhé ligy... Celý článek

Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

Ú s t í n/L. - Hokejové kluby Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno se dohodly na partnerství a... Celý článek

Budu se soustředit na výkony v Ústí, říká nováček Procházka

Ú s t í n/L. - Dalším hráčem, který bude hájit barvy Slovanu je Ondřej Procházka. Jednadvacetiletý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv