Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Na úvod přípravy míří Slovan do Sokolova
30.07.2018 | Jan Prošek

Na úvod přípravy míří Slovan do Sokolova

Příprava na nadcházející sezónu začne být proložená zápasy. Přípravné duely startují a na Slovan čeká první soupeř. V úterý 31. července nastoupí od 17:30 na ledě druholigového Sokolova. Jedná se o úvodní z devíti naplánovaných přípravných zápasů. Utkání můžete sledovat na onlajnech.

HC Baník Sokolov

Sokolov hraje druhou ligu, třetí nejvyšší hokejovou soutěž v České republice. V této soutěži je dlouhou dobu, přesně od sezóny 1997-1998. Nejhůře bylo sokolovskému hokeji v sezóně 2016-2017. Po sportovní stránce se vůbec nevydařila, a tak mužstvo mělo sestoupit do krajského přeboru. Před ročníkem 2017-2018 koupil klub druholigovou licenci od Klášterce nad Ohří, a tak v Sokolově pokračovala druhá liga.

Velmi rušno bylo v sokolovském hokeji během letních měsíců. Změnami prošel zimní stadion a zázemí – vybudována byla nová střelnice, zrekonstruována posilovna, nově vymalované kabiny, zkvalitněno ozvučení, výměněno osvětlení a brány budou nově na kolících. Změnám neunikl ani sportovní úsek klubu. Karel Mlejnek se první květnový den stal sportovním manažerem a zároveň hlavním trenérem. Tento kouč dříve působil v Liberci.

Nový trenér pokračuje v nastavené spolupráci s Karlovými Vary, kterým se podařil návrat do extraligy. Bylo dojednáno celosezónní působení hráčů, kteří mají zkušenosti s Energií – Tomáš Kvapil, Adam Rulík, Tomáš Rohan či Matěj Zadražil. Do týmu přišlo několik posil, mezi nimi například Jakub Vrána (1995), Josef Stříbrný, Martin Čurda či Vincent Keszi.

Strategií klubu je využívat služeb vlastních odchovanců a hráčů z regionu. Pro Sokolov je klíčové setrvání opor Davida Hrušky, Petra Přindiše či Pavla Kuběny. Sokolov má také „B“ tým dospělých, ve kterém se budou rozehrávat hráči pro hlavní tým či nadějní junioři se budou rozkoukávat v seniorském hokeji.

Kádry obou týmů

HC Baník Sokolov: Kuchař, P. Hruška, Fečo, Pitoňák – Přindiš, Rulík, Šik, Vodička, Kellner, Kvapil, Michálek, Pajk, Přibyl – D. Hruška, Kuběna, Čurda, Rohan, Zadražil, Vrána, Čejka, Keszi, Stříbrný, Trapl, Slabý, Kovařík, Halberštát, Hotěk, Vašíček. Trenér: Karel Mlejnek.

HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý, Volke, Groh – Zdvořáček, Vágner, Látal, Hes, Zukal, Mlčoch, Vaněk, Weinhold, Mert – Gengel, Roubík, Severa, Melka, Volf, Vrdlovec, Merta, Davídek, Navarra, Krliš, Tůma, Planý, Dörner, Kašek, Costa Trenéři: Jan Čaloun, Vladimír Machulda.

Tučně vyznačení hráči v minulosti nastupovali v dresu soupeře.

 
 
Aktuálně na webu

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

Robin Hanzl se před sezónou prohání po ústeckém ledě

Ú s t í n/L. - Při prvním tréninku na domácím ledě jsme vyzpovídali českého reprezentanta a... Celý článek

Miroslav Mach: Bude to boj od prvního zápasu

Ú s t í n/L. - Miroslav Mach společně se svými asistenty Jiřím Mertou a Jaroslavem Roubíkem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv