Přípravné utkání: HC Baník Sokolov - HC Slovan Ústí nad Labem 31. 7. 2018 od 17:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění
Blokování střel patří k práci obránce, říká Martin Vágner
10.07.2018 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Blokování střel patří k práci obránce, říká Martin Vágner

Ú s t í n/L. - Rozšířené statistiky se evidují ve dvou nejvyšších hokejových soutěžích v České republice. Ústecký Martin Vágner patří se 103 zblokovanými střelami na druhé místo v této statistice.

V minulé sezóně jste byl ve statistikách počtu zblokovaných střel druhý mezi extraligovými a prvoligovými hokejisty. Věděl jste to?
To jsem ani nevěděl (úsměv). Já tyto statistiky nesleduji. Jsem obránce, a tak mi přijde přirozené snažit se co nejvíce pomoci brankáři. Když můžu zblokovat střelu, tak neváhám. Beru to jako samozřejmost.

Nemáte někdy strach?
Strach ne. Ale pokud mě prudce vystřelený puk trefí do méně chráněného místa, tak to bolí i pár dní po zápase. Beru to jako součást práce obránce, navíc to někdo dělat musí (smích).

Blíží se nástup na ledovou plochu…
Na led se moc těším. Sezóna nám skončila extrémně brzo. Sice můžeme být delší dobu s rodinou, ale zápasová zátěž a obecně hokej mi chybí.

Byl jste někde na dovolené?
U moře jsem nebyl. Absolvoval jsem sportovní dovolenou na Slovensku. Letos cestuji po Česku a Slovensku.

Slovan vyráží na týmové soustředění. Co od toho očekáváte?
Bude to příjemné zpestření přípravy na sezónu. Odehrajeme tam dva přípravné zápasy, na které se těším. Myslím si, že podobná soustředění hodně pomáhají zlepšit kolektiv. Je dobře, když je tým pohromadě.

Dáváte si nějaké cíle pro ročník 2018-2019?
Před osobními statistikami upřednostňuji týmový úspěch, takže chci být platným hráčem a pomoci vybojovat play-off. Tři sezóny v řadě jsme se tam dostali, tu minulou ne, což bylo zklamání. Týmy musí makat celou dlouhodobou část, aby se dostaly mezi osm nejlepších.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejové soustředění mládeže 2018 se blíží

Ú s t í n/L. - Celý příští týden se na zimním stadionu v Ústí nad Labem kromě našeho A-týmu bude... Celý článek

Soustředění bude určitě zpestřením, říká Jan Dlouhý

Ú s t í n/L. - Do sedmi domácích zápasů v minulé sezóně nastoupil brankář Jan Dlouhý. Ke svým... Celý článek

V neděli 22. 7. Slovan poprvé na ledě

Ú s t í n/L. - V neděli 22. 7. 2018 v 10:30 hod zahájí ústecký Slovan přípravu na sezónu 2018-2019... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv