Chance Liga: AZ RESIDOMO Havířov - HC Slovan Ústí nad Labem 6:3
Slovan povede Čaloun s Machuldou
20.03.2018 | Jan Prošek

Slovan povede Čaloun s Machuldou

Ústí n. L. - Jedna z důležitých otázek ústeckého hokeje je vyřešená. Hokejový Slovan zná od pondělí novou trenérskou dvojici, která povede klub v příští sezóně.

Vedení ústeckého hokeje mělo zasedání, na němž se kromě jiného volila trenérská dvojice, která povede Slovan do přípravy na nadcházející prvoligovou sezónu. V průběhu minulého ročníku na vlastní žádost u hlavního týmu skončil Miroslav Mach, kterého nahradil Vladimír Machulda, jenž současně trénoval také mladší dorost. Třetím koučem se tehdy stal Vladimír Evan.

V současné chvíli je jasno o složení trenérského dua. Vladimíra Machuldu, který s mužstvem strávil závěr sezóny 2017/2018, doplní Jan Čaloun. Ten po dvaceti letech v profesionálním hokeji ukončil v roce 2010 aktivní kariéru a začal se věnovat trénování mládeže. Mezi jeho největší trenérské úspěchy patří postup s mladším dorostem do nejvyšší soutěže na jaře roku 2013. „Trénovat hlavní tým Slovanu je pro nás s Vladimírem Machuldou velká výzva,“ nechal se slyšet olympijský vítěz z Nagana.

„Je velmi brzo na to, abych řekl, jaká přesně bude koncepce. Nebudu trénovat jen „A“ tým, ale dál zůstanu u mládeže. Vidím propojení mezi mládežnickým a seniorským hokejem. Chtěli bychom zapojovat naše odchovance do hlavního týmu. Důležité ale bude, aby ti hráči měli odpovídající výkonnost. Někteří z mladých hráčů dostanou prostor v přípravných zápasech,“ odtajnil možnost zapojení nadějných odchovanců.

Spojení Jan Čaloun a Vladimír Machulda není nové, v tomto složení například vedli v uplynulé sezóně mladší dorost Slovanu v nejvyšší soutěži. „My se známe hodně dobře. V Litvínově jsme spolu hráli federální ligu, ve Finsku jsme nastupovali proti sobě. Jsem rád, že s nim mohu spolupracovat u hlavního týmu. V zahraničí jsme získali poznatky, které bychom chtěli společně zabudovat do našeho seniorského mužstva,“ dodává odhodlaně.

Podle slov Čalouna se oba trenéři shodují v tom, co budou od svých svěřenců vyžadovat. Disciplinovanost, profesionální přístup. Důležitá bude dobrá parta v kabině. „Chceme, aby za Ústí nad Labem hráli hokejisté, kteří udělají maximum pro dobrý výsledek. Myslím si, že budeme více trénovat.

V nadcházející době má nová trenérská dvojice nesnadný úkol. „Sejdeme se s vedením klubu a sdělíme si, o které hráče z těch, co tu minulou sezóna hráli, máme zájem. Nyní jsem byl jmenovaný jako trenér, o složení kádru je ještě předčasné hovořit, nicméně řeknu tři hráče, které bychom tu chtěli určitě udržet - Jaroslav Roubík, Martin Vágner a Antonín Melka."

 
Permanentky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Dorost přestřílel a porazil Kralupy

Kralupy nad Vltavou - Ústečtí dorostenci v rámci šestého kola odehráli zápas na ledě Kralup. Slovan... Celý článek

Máme dobré mužstvo, věří Jiří Severa

Ačkoli se Slovanu momentálně příliš nedaří, útočník Jiří Severa nehází flintu do žita. Věří, že... Celý článek

Novým asistentem Slovanu M.Štěpánek

Ú s t í n/L. - Novým asistentem Tomáše Mareše byl dnes jmenován Martin Štěpánek. Ústecký odchovanec... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv