PŘÍP: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
10 let v dresu Ústí se nedá zapomenout, říká Čestmír Kodrle
13.02.2018 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

10 let v dresu Ústí se nedá zapomenout, říká Čestmír Kodrle

Ú s t í n/L. - Mezi lety 1968 a 1978 bavil mnoho ústeckých fanoušků svou rychlostí, přesným zakončením i smyslem pro souhru. Čestmír Kodrle odehrál za Slovan 10 let, během kterých nechybělo mnoho a podařilo se postoupit mezi nejlepší tuzemské kluby. Kodrle stál během exhibičního utkání na střídačce gardy.

S hokejem jste začínal poměrně pozdě, že?
Je to tak, já jsem s hokejem začínal na Kladně ve 14 letech, první rok jsem trénoval šest hodin denně. Díky tomu jsem se propracoval v 15 letech do dorostu.

Jak jste se dostal do Ústí?
Když mi bylo 19, tak jsem se rozhodoval, jestli půjdu na vojnu. V té době za mnou přijel pan trenér Vrba z Ústí. Říkal, že vytváří nový mančaft a chtějí postoupit do vyšší soutěže. Šel jsem do Ústí, dostal jsem modrou knížku, na vojnu jsem tak nemusel.

O panu Vrbovi se říká, že měl neobvyklé trenérské metody, je to pravda?
Já proti panu Vrbovi nemůžu říct vůbec nic špatného, opravdu ne. Myslím si, že kdyby byl lepší psycholog, tak musel trénovat národní tým. Hokeji dal opravdu všechno, i když je pravda, že jeho přístup k hráčům byl takový zvláštní.

Na jaký moment v dresu Ústí nejraději vzpomínáte?
Byl jsem tady třináct nebo čtrnáct let. Povedených zápasů a šťastných momentů jsme tu prožili hodně. Těžko lze jmenovat jen jeden. Rozhodně na angažmá v Ústí nejde zapomenout. Mrzí mě, že se nám nepodařilo v sedmdesátých letech postoupit do nejvyšší soutěže. Byly to dobré roky ústeckého hokeje, ale vždy něco chybělo.

Jaké byly vaše hokejové přednosti?
Myslím si a mnoho lidí mi to říká, že rychlost. Byl jsem rychlým hráčem a v některých situacích mi ta rychlost možná až překážela. Byl jsem střílející hráč a právě v zakončení jsem byl možná až moc rychlý.

Jak se změnila hra?
Mám pocit, že je dnes hokej daleko silovější. Vytrácí se z hokeje krásna, což některým divákům může být líto. V současné době jsou hokejisté daleko většího vzrůstu. Zejména obránci jsou dnes velcí.

Působíte ještě dnes u hokeje?
Už ne. Skončil jsem ve 45 letech v Německu. Někdy mi tento život chybí, ale příliš se mi nelíbí poměry, které v hokeji byly a pravděpodobně stále jsou.

Mohl byste být konkrétní?
Setkal jsem se s tím, že rodiče mladých hráčů zasahují do tréninku. Vzhledem k tomu, že finančně podporují klub, tak očekávají, že jejich syn bude trávit na ledě více času. A to není dobře, neboť talentový hráč, který ale nemá dobře situované rodiče, se může prosadit hůř.

Co se s tím dá dělat?
Jednak by trenéři toto chování neměli dopustit. Dalším faktorem je nedostatek peněz v mládežnickém sportu. Tento problém ale trápí kromě České republiky celou řadu dalších států.

Zdroj dobových fotografiÍ:Archiv Vlastimila Davídka

Týmová fotografie ze sezóny 1976-77.
 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan na výhru nedosáhl ani ve třetím přípravném zápase

Most - Slovanu po dvou prohrách 1:3 nevyšlo podle představ ani třetí přípravné utkání, na mosteckém... Celý článek

Miroslav Mach: Příprava probíhá dle plánu

Ú s t í n/L. - Trenéři A týmu jsou s probíhající přípravou spokojeni, litují odložených utkání s... Celý článek

Hokejové soustředění mládeže je ve své půlce

Ú s t í n/L. - Právě probíhá 5. ročník Hokejového soustředění mládeže (HSM 2020). Akce je zaměřena... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv