Ú s t í n/L. - V rámci 30. kola se utká na domácím ledě Slovan s Karlovými Vary. Slovan má v probíhající sezóně s Vary bilanci 1:1, a tak uvidíme, kdo utrží druhé vítězství. Sobotní zápas bude speciální - díky konání Plyšákománie. Akce při které fanoušci při prvním vstřeleném gólů domácích vhodí co nejvíce plyšáků na ledovou plochu. Utkání se odehraje od 17:00 hod. na Zimním stadionu v Ústí nad Labem.

4

Karlovy Vary se řadí mezi favority WSM ligy, čemuž odpovídá i jejich postavení v tabulce. Aktuálně se nachází na třetí příčce a na dosah tří bodů mají i první Budějovice. Poslední dvě utkání se však Varům moc nepovedli. Nejdřív ve Vsetíně prohráli o jediný gól 2:3 a pak na domácím ledě podlehli Třebíči po nájezdech také 2:3.

HC Energie Karlovy Vary

• Rok založení: 1932
  • Klubové barvy: zelená, bílá a černá
  • Trenér:Martin Pešout
  • Asistent trenéra: Tomáš Mariška

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se celky utkaly již dvakrát a v obou případech vyhrál tým, který byl na cizím ledě. První z těchto dvou utkání se odehrálo v rámci čtvrtého kola WSM Ligy na ledě Slovanu. Po první třetině vedly Vary 1:0, ve druhé třetině nepadl gól ani na jedné straně. Ve třetí třetině Slovan šel do jednobrankového úniku, ten však Vary ještě do konce hrací doby stihly srovnat a tak se šlo do prodloužení. V něm se po 29 sekundách prosadil Ondřej Beránek a Vary tak braly o bod víc. Druhý zápas se odehrál na ledě Karlových Varů. Po první třetině bylo skóre vyrovnané 1:1. Druhá třetina byla bez gólů. Ve třetí třetině Slovan přidal dvě branky a Karlovy Vary již nedokázaly odpovědět, Slovan si tak odvážel tři body.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký David Merta je momentálně hráčem s třetím nejvyšším počtem vstřelených branek (14) v celé WSM Lize. Na osmém místě je Antonín Melka (12) a třinácté místo si drží Jaroslav Roubík (10).

Nejvytěžovanějším hráčem Slovanu je David Bernad (průměrně stráví na ledě 26:30 minut na zápas).

Nejvíce trestaným hráčem ústeckého celku je Patrik Husák se čtyřiapadesáti odsezenými minutami na trestné lavici.

Nejlepším střelcem Karlových Varů je Ondřej Beránek, který má na kontě dvanáct vstřelených gólů.

Nejvytěžovanějším hráčem je obránce Martin Rohan (v průměru 21:39 minuty na zápas).

Nejvíce trestných minut odseděl za Karlovy Vary Václav Skuhravý (50).

29. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC Benátky nad Jizerou 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
    Branky a nahrávky: 16. Severa (M. Vágner, Šenkeřík), 36. Bernad (Roubík, Melka), 40. Melka (Roubík), 44. Pšenička (T. Jandus, Hes), 54. Kuběna (Vachovec, Gengel), 56. Severa (Melka) – 28. T. Hanousek (J. Mikyska), 41. T. Hanousek (J. Mikyska, Z. Král).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý – Bernad, Vl. Brož, M. Vágner (C), Šenkeřík, Hrdinka, Hes – Melka, Roubík (A), Severa – D. Merta, Vrdlovec (A), Smolka – Kuběna, Vachovec, Gengel – Pšenička, Najman, T. Jandus.
  • HC Energie Karlovy Vary – SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 27. Gorčík (T. Rachůnek), 40. Podlipnik (Flek, Šafář) – 50. Dolníček (Nedbal), 50. Vodný (Diviš, Kusko), rozh. náj. Kratochvíl.
    Sestava HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák (A), Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, J. Tomeček, Kovačevič, Šafář – T. Rachůnek, Balán (A), Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout – T. Rohan, Skuhravý (C), Flek – M. Zadražil, Šik.