Ú s t í n/L. - Ve 29. kole se utká na domácím ledě Slovan s Benátkami. Slovan v probíhající sezóně s Benátkami zatím dvakrát vyhrál, a tak bude určitě chtít přidat i výhru třetí. Utkání se odehraje od 18:00 hod. na Zimním stadionu v Ústí nad Labem.

3

Benátky se aktuálně nacházejí na předposledním třináctém místě. Benátky odehrály tuto sezónu čtyřiadvacet utkání, což je nejmíň v celé WSM Lize. V poslední době se jim moc nedaří, prožívají teď sérii osmi prohraných zápasů v řadě.

V rámci 5. kola prohrály Benátky na ledě Karlových Varů 1:8, a jedná se tak o jejich největší prohru této sezóny. Největší výhra Benátek proběhla ve 14. kole, a to na domácím ledě proti Třebíči 6:4.

HC Benátky nad Jizerou

• Rok založení: 1934
  • Klubové barvy: modrá a bílá
  • Trenér:Jiří Kudrna
  • Asistent trenéra: Vladimír Čermák

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se celky utkaly již dvakrát a v obou případech vyhrál ústecký tým. První z těchto dvou utkání se odehrálo v rámci třetího kola WSM Ligy. Po první třetině vedlo Ústí 2:1, ve druhé třetině nepadl gól ani na jedné straně. Ve třetí třetině Benátky srovnaly, a tak se šlo do prodloužení. Tam se po třech minutách prosadil Jaroslav Roubík a Slovan bral o bod navíc. Druhý zápas se odehrál na ledě Benátek. Po první třetině vedlo Ústí o dva góly. Ve druhé třetině však Benátky srovnaly, ale Ústí stihlo přidat ještě další dva góly. Ve třetí třetině tak Slovan výsledek už jen podržel a odjížděl domů se třemi body.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký David Merta je momentálně hráčem s druhým nejvyšším počtem vstřelených branek (14) v celé WSM Lize. Na devátém místě je Antonín Melka (11) a dvanácté místo si drží Jaroslav Roubík (10).

Nejvytěžovanějším hráčem Slovanu je David Bernad (průměrně stráví na ledě 26:40 minut na zápas).

Nejvíce trestaným hráčem ústeckého celku je Patrik Husák se čtyřiapadesáti odsezenými minutami na trestné lavici.

Nejlepším střelcem Benátek je Ladislav Bittner, který má na kontě osm vstřelených gólů.

Nejvytěžovanějším hráčem je obránce Tomáš Havlín (v průměru 24:08 minuty na zápas).

Nejvíce trestných minut odseděl za Benátky Patrik Maier (78).

27. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 sn (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 10. Jan Wasserbauer (Kristl), 26. Dolníček (Jan Wasserbauer, R. Erat), 34. Kusko (Vodný, T. Havránek), rozh. náj. Kusko – 13. Severa (Vrdlovec, Navarra), 28. Vl. Brož (Bernad), 40. D. Merta (M. Vágner, Vrdlovec).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem:Volke – Bernad, Vl. Brož, M. Vágner (C), Hes, Vaněk, M. Zdvořáček – Melka, Roubík (A), Severa – D. Merta, Vrdlovec (A), Smolka – Kuběna, Vachovec, Jandus – Macek, Navarra..
  • HC Benátky nad Jizerou – AZ RESIDOMO Havířov 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 10. Bittner (Chrtek, Mirochnikov) – 23. Matai (Kanko, Hudeček), 27. M. Kalus (Staněk) .
    Sestava HC Benátky nad Jizerou: Kořenář – Husa, Kunst, Maier, Jan Bednář, T. Hanousek, Mirochnikov, Tržický – Psota, J. Mikyska, Z. Král – Hrníčko, Chrtek, Bittner – Wiencek, Nezbeda, Bělohorský – Janele.