Ú s t í n/L. - Poprvé od 3. února 2008 míří ústečtí hokejisté k ligovému zápasu do Karlových Varů. Tehdy se týmy utkaly jako extraligové, nyní hrají WSM Ligu. Úvodní buly bude vhozeno ve středu 25. 10. v 17 hodin a třicet minut. Zápas můžete zdarma sledovat na onlajnech, nebo za poplatek na tvcom.cz

4

Karlovy Vary jsou jedním z favoritů WSM Ligy, čemuž odpovídá i umístění v tabulce. Odehrály šestnáct zápasů a jsou na první pozici, tři body mají k dobu na druhé Kladno. V první čtvrtině soutěže se tomuto týmu vyhnula jakákoliv výraznější herní krize, jen ze dvou zápasů si Energie neodnesla ani bod. V sedmém kole prohrála na ledě Přerova 0:1 a v 11. kole nestačila na jihu Čech na České Budějovice 1:2.

V zatím posledním zápase hrály Karlovy Vary v Třebíči. Energie vedla o dva góly, domácím se díky Patákovi a Vodnému podařilo vyrovnat. Duel tak dospěl do prodloužení, ve kterém rozhodl o výhře hostů Kohout.

Vzájemná střetnutí

V sezóně 2017-2018 se Ústí s Vary už utkalo, hrálo se v Ústí nad Labem. V šestnácté minutě se prosadil Rohan, pak se ale dlouhou dobu čekalo na gól. Ve druhé polovině třetí třetiny se Slovan dostal do vedení. Nejprve vyrovnal Dufek, a pak po nádherné kombinaci překonal hostujícího brankáře Najman. Za stavu 2:2 se prodlužovalo. Nastavený čas rozhodl Beránek, a tak dva body získala Energie.

Statistické zajímavosti

HC Enegie Karlovy Vary

Nejvytěžovanějším hráčem je Martin Rohan, který průměrně v zápase odehraje 21 minut a 57 vteřin.

Hned pět hráčů zaznamenalo v přesilovkách dva góly - Matic Podlipnik, Martin Kohout, Jaromír Kverka, Ondřej Beránek a Daniel Krejčí.

Brankář Filip Novotný má druhý nejnižší průměr inkasovaných branek na zápas – 1,26.

HC Slovan Ústí nad Labem

Antonín Melka se pravidelně stará o přísun kanadských bodů. Od 25. září, tedy od šestého kola, v každém zápase získal minimálně jeden kanadský bod. Například v posledním zápase na ledě Benátek zaznamenal hned tři přihrávky.

Jaroslav Roubík vyslal na branky soupeře nejvíce střel v týmu. Hned jednačtyřicet a úspěšnost střelby má více než dvacet procent.

Jakub Soukup je pátým nejzaměstnanějším brankářem ve WSM Lize. Šlo na něj celkem 268 střel.

16. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč – HC Energie Karlovy Vary 2:3 v pr. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
    Branky a nahrávky 5. Paták (Půža), 45. Vodný (Nedbal, Horký) – 6. Tuominen (T. Rachůnek, Davídek), 28. Gorčík (Podlipnik), 63. Kohout (Sičák, O. Beránek).
    Sestava HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák (A), Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, Šafář, J. Tomeček – Flek, Gríger, O. Beránek – Kohout, Kverka, Stloukal – Gorčík (A), Skuhravý (C), Vachovec – Davídek, Tuominen, T. Rachůnek
  • HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 4:6 (0:2, 2:3, 1:2)
    Branky a nahrávky: 21. Hrníčko (Chrtek), 21. Kunst (Psota, Bittner), 27. Z. Král (Hrabík), 51. R. Veselý (Z. Král) – 4. Roubík (Hes, Melka), 9. D. Merta (M. Vágner, Vrdlovec), 26. Husák (D. Merta, Vrdlovec), 35. Hes (Roubík), 41. Roubík (Melka), 53. Husák (M. Vágner).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Hes, Bernad, M. Vágner, Husák, Macek, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Gengel – D. Merta, Vrdlovec, P. Kousal – Severa, Najman, L. Volf – Navarra, Sladkovský, Markulinec.