Ú s t í n/L. - Celek z Ústeckého kraje okupuje páté místo WSM ligy. Ve středu 18.1.2017 ho čeká soupeř z Frýdku-Místku se kterým v letošním ročníku dvakrát prohrál. Na svém ledě si s ním však dokázal poradit 3:1. Dokáže ho porazit i tentokrát? Zápas začíná od 18 hodin.

Frýdek-Místek pod lupou

Frýdku patří aktuálně jedenáctá pozice. Na svém kontě má pětapadesát bodů za devatenáct výher. Na osmé Benátky ztrácí pouhé dva body. Nejdelší sérii výher měl v šestadvacátém až devětadvacátém kole, když se mu podařilo vyhrát tři zápasy na ledě soupeře, čtvrtou výhru přidal na svém ledě právě proti Ústí. Nejdelší série proher čítá naopak čtyři prohry a i do této série zasáhlo Ústí. Tentokrát však Frýdek porazilo.

V minulém kole prohrál Frýdek s Jihlavou až v prodloužení. Dvakrát šel do vedení, ale v obou případech dokázala Jihlava jednobrankový rozdíl stáhnout. V sedmapadesáté minutě šla dokonce do vedení, to však dokázal tentokrát Frýdek srovnat a zápas šel do prodloužení. V tom se opět radovali hosté z Jihlavy, kteří nakonec vyhráli 4:3.

Komu se daří

HC Frýdek_Místek

• Rok založení: 1976
  • Klubové barvy: červená a bílá
  • Trenér: Mgr. Jiří Juřík
  • Asistent trenér: Marek Malík

Nejproduktivnějším hráčem je Aron Chmielewski. Ten ve třiceti zápasech nasbíral jedenáct branek a patnáct asistencí. Druhým nejproduktivnějším útočníkem je Ondřej Kovařčík, který ztrácí na prvního Chmielewskiho tři body. Oproti nejproduktivnějšímu útočníkovi vstřelil o gól méně. Na třetí pozici je s dvaadvaceti body jeho o rok mladší bratr Michal Kovřčík.

Nejproduktivnější obránce se nachází až na osmé pozici. S patnácti body je jím Jakub Kania. Te má na svém kontě patnáct bodů za jeden gól a čtrnáct asistencí. Druhý nejlepší obránce Bohumil Jank/b> má osm bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí.

V brankovišti Frýdku se v letošní sezóně vystřídali celkem tři brankáři. Nejvíce prostoru však dostává Juraj Šimboch. Ten odchytal celkem třicet utkání, ve kterých inkasoval dvaaosmdesát branek. V jedenácti zápasech se do branky postavil Lukáš Daneček, který inkasoval dvaatřicet branek s úspěšností 89, 30 %.

Vzájemná střetnutí Ústí a Frýdku-Místku

Po třech vzájemných zápasech má na svém kontě dvě výhry Frýdek. Ve všech případech se radoval domácí tým. První vzájemné utkání přineslo hned třináct branek. Přesto, že Ústí vedlo na ledě soupeře 3:6, tak díky čtyřem brankám Frýdku ve třetí třetině nakonec prohrálo 7:6. Ve druhém utkání šel Frýdek v první třetině do vedení 0:1. Slovan však dvěma brankami v prostřední části otočilo skóre na svoji stranu a v závěrečné třetině pouze upravil skóre na konečných 3:1. Ve třetím utkání se z výhry radoval opět Frýdek, který díky dvěma brankám ve třetí třetině zvítězil 4:2.

41. kolo z pohledu obou celků

• SK Trhači Kadaň – HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 1. Vrdlovec (D. Merta, Z. Doležal), 14. Poulíček (Roubík), 28. Z. Doležal (D. Merta)
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – M. Vágner, Husák, Macek, Kasík, Přindiš, M. Zdvořáček – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Moučka, Gengel, Dalecký – Navarra, Komárek, Markulinec.
  • HC Frýdek-Místek – HC Stadion Litoměřice 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)
    Branky a nahrávky: 46. Jašek (TS), 51. Cienciala (O. Kovařčík) – 6. Valášek (Nedvídek, Kopta), 41. Kopta (Hanták), 47. Jaroslav Kalla (Smetana, Miškář), 52. Kopta (Piegl), 54. Nedvídek (J. Šulc, Jaroslav Kalla)
    HC Frýdek-Místek: Šimboch – Adámek, Kania, Michal Roman, Štebih, Jank, M. Jáchym, Bartko – Marek Růžička, Pechanec (A), Christov – O. Kovařčík, Cienciala (A), Jašek – Půhoný, M. Kovařčík, Rufer – Klimša (C), Jaroš, Samiec – Franek.