Do konce základní části WSM ligy zbývá dvanáct zápasů. První z nich je na programu v sobotu 14. ledna, kdy Ústečtí cestují do nedaleké Kadaně. Souboj startuje v 17:00 hodin. Oba týmy spolu změřily síly třikrát. V prvním klání byli úspěšnější žlutomodří, kteří přestříleli Trhače vysoko 9:3. Ve druhém souboji se dařilo černožlutým, když porazili Slovan těsně 4:3. Třetí utkání bylo velmi vyrovnané, dva body za výhru 3:2 v prodloužení nakonec získali hráči Slovanu.

• Asistenti trenéra: Josef Dušek, Kamil Koláček

Kadaňským hokejistům se příliš nedaří. V současné době okupují třináctou, tedy předposlední příčku. Svěřenci trenéra Becka odehráli čtyřicet utkání. V pátek 13. ledna je čeká dohrávka devětadvacátého kola na domácím ledě s přerovskými Zubry. Na druhou stranu mají předehrán duel 42. kola se stejným soupeřem.

Trhači během čtyřiceti zápasů třináctkrát zvítězili za plný počet bodů. Na svém kontě mají také třiadvacet proher v základní hrací době. Třikrát padli v prodloužení a jednou po samostatných nájezdech. Nejlepšího výsledku dosáhli v klání proti Havířovu (5:2) a Třebíči (4:1). Vůbec největší prohru utrpěli proti Slovanu, který je přehrál vysoko 9:3.

Komu se daří

Nejproduktivnějším hráčem žlutočerných je Jaroslav Kůs (5+25), který nasbíral třicet kanadských bodů. Tento útočník je současně nejlepším asistentem, když pětadvacetkrát úspěšně přihrál na gól. Mezi střelci se nejvíce daři čtveřici forvardů Dareku Hejcmanovi, Nicolasi Hlavovi, Romanu Chloubovi a Martinu Kohoutovi. Tito jmenovaní vstřelili soupeři po osmi gólech.

Na gólmanském postu má trenér Beck k dispozici čtyři brankáře. Nejvíce zápasů (22) odchytal Jan Strmeň. Jeho statistiky vykazují úspěšnost 92,68% a průměrně za svá záda pustí 2,81 gólů. Tomáš Král se do brány postavil v deseti utkáních. Jeho úspěšnost se pohybuje na hranici 89,91% a průměrně obdrží 3,29 gólů. Štěpán Lukeš nastoupil v sedmi kláních a Tadeáš Dvořák si prozatím připsal čtyři starty.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

V letošním ročníku se oba týmy spolu utkaly zatím třikrát. První vzájemný duel vyšel lépe hokejistům Slovanu, když přestříleli Kadaň 9:3. Po dvou třetinách vedli žlutomodří 4:1 a ovládli i poslední dvacetiminutovku. Trhačům nadělili pět gólů a pouze dvakrát inkasovali.

Druhé klání se hrálo na ledě Kadaně. První dvě třetiny byly vyrovnané, oba týmy daly po dvou gólech. Ve třetí části se nejprve prosadil domácí Havel, o několik minut později Merta srovnal. O výhře domácích rozhodl sedmapadesáté minutě Hlava a černožlutí tak zvítězili 4:3.

Třetí měření sil bylo opět velmi vyrovnané. Slovan po první periodě vedl 1:0. Hosté nejprve vyrovnali a poté přidali další zásah. Po dvou dějstvích tak Trhači vedli 2:1. Domácí díky Brožovi vyrovnali a duel dospěl do prodloužení. V tom byli lepší žlutomodří a díky střele Bernada nakonec zvítězili 3:2.

40. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC Most 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
    Branky a nahrávky: 26. Z. Doležal (Kasík, Soukup), 30. Moučka (Dalecký, M. Zdvořáček), 47. Vrdlovec (D. Merta, Z. Doležal), 56. Z. Doležal z TS, 59. Roubík (Macek) – 40. Kubinčák (Divíšek, Havlíček), 56. Rod (Hora).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – M. Vágner, Husák, Kasík, Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra.
  • HC Frýdek-Místek – SK Trhači Kadaň 4:3 po sn (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 17. Jank (Pechanec), 38. Adámek (Chmielewski, Kania), 52. M. Kovařčík (Rufer, Kania), rozh. náj. O. Kovařčík – 24. Hejcman (Kůs, Hlava), 38. Hejcman (Kůs, Hlava), 38. R. Černý (Kůs).
    Sestava SK Trhači Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – Trefný, R. Černý, D. Šimek, J. Tomeček, L. Chalupa, Cestr, Weinhold – Kůs, Hejcman, Hlava – Chrpa, Šťovíček, Slavíček – L. Vrána, M. Zadražil, Vaněk – O. Beránek, Osmík, Ringler.