Ú s t í n/L. - Plán přímého postupu do play-off se zatím plní. Po třech čtvrtinách základní části se hokejisté Slovanu nachází na pátém místě se ziskem 59 bodů a skórem 116:120. Tým z krajského města stíhá několik konkurentů. Se stejným ziskem bodů a horším skórem je šestá Třebíč, sedmý Přerov ztrácí na Slovan pouze bod a osmé Benátky nad Jizerou pět bodů. Ve hře zůstává Prostějov, Litoměřice i Frýdek-Místek.

Brankáři

Nejvíce odchytaných zápasů v barvách Slovanu má Jakub Soukup, který nastoupil celkem do 29 zápasů, Martin Volke odchytal 9 zápasů. Jeden zápas odchytal v Českých Budějovicích Jan Dlouhý. Jediný, kdo má úspěšnost zákroků nad 90% je právě Jakub Soukup (92.20%). Ústecký brankář se může pyšnit i bilancí s největším počtem zásahů v celé lize (969 zásahů), dále následuje druhé místo s počtem odchytaných minut (1 770 min), lepší než Soukup byl pouze Marek Laco z Havířova, který strávil mezi třemi tyčemi 1 954 minut.

Obránci

V TOP10 bodování obránců se drží pouze kapitán Martin Vágner (3+15), kterého stíhá na 19. místě v současné době zraněný Vladimír Brož (6+6). Zkušený Jaroslav Kasík nasbíral v dosavadním průběhu sezóny 12 kanadských bodů (1+11). Za zkušeným obráncem se drží vítěz juniorské extraligy David Bernad (5+5). O bod méně než má David Bernad je vysoký bek Patrik Husák (1+8). V posledních zápasech se začalo dařit Petru Přindišovi (3+3) a Marku Mackovi (0+4), který nastupoval po většinu sezóny v útoku.

Útočníci

Všichni si mysleli, že podle očekávání povede kanadské bodování týmu Jaroslav Roubík, ale opak je pravdou. Začátkem sezóny se legenda ústeckého hokeje zranila a o produktivitu se staral Jan Kloz, který přestoupil v průběhu sezóny do Kladna. Tím pádem se dostal do popředí Zděnek Doležal (12+16). O čtyři příčky níže se nachází především nahrávač Daniel Vrdlovec (6+21). Mašině na branky Jaroslavu Roubíkovi patří 24. místo (11+13). Nutno poznamenat, že Roubík odehrál pouze 27 zápasů, tak jako hvězda Přerova Vlastimil Dostálek, který má stejný počet kanadských bodů. Do TOP30 se vešel ještě Antonín Melka (8+16).

Využité přesilové hry

Na začátku letošní sezóny Slovan patřil na špici v počtu využitích početních převah, ale postupem času se dostal tým Miroslava Macha a Tomáše Mareše až do druhé poloviny. Nyní patří žlutomodrým 9. místo (14.37%).

Oslabení

V úspěšnosti ubráněných oslabení to není, tak slavné jako na začátku letošní sezóny. Slovanu patří 9. místo (85.71%). Za námi jsou: Litoměřice, Přerov, Kadaň, Slavia Praha a Most. V počtu obdržených trestných minut nám patří 7. místo (480 TM), více trestných minut nasbíral: Most, České Budějovice, Prostějov, Litoměřice, Jihlava a Přerov. Nejméně trestných minut nasbírali hokejisté Třebíče (396 TM).

Návštěvnost

Na úplný vrchol tabulky patří České Budějovice (5 556 diváků), druhý je Přerov (2 145 diváků) a třetí Kladno (2 093 diváků). Ústí patří 10. místo (1 002 diváků). Méně diváků přišlo jen do Litoměřic (964), Kadaně (435), Mostu (321) a Benátek nad Jizerou (316).