Ú s t í n/L. - Ústecké hokejisty čeká poslední zápas v roce 2016. 30. prosince na domácí půdě přivítá Slovan Slavii. Pražené z možných šesti bodů v letošních vzájemných zápasech vybojovali hned pět. Ústí má svému soupeři co vracet. Úvodní buly bude vhozeno netradičně v 16 hodin. Zápas můžete sledovat na onlajnech.

Slavia pod lupou

Slavia Praha odehrála v prosinci sedm zápasů. Bilanci má kladnou, čtyřikrát vyhrála a dvakrát odcházela jako poražený tým. Na úvod posledního měsíce roku jela do Kladna. Gólman Frodl pochytal všech 33 střel Rytířů, jedinou branku zápasu vstřelil v šestnácté minutě Jan Pohl. V dalším venkovním duelu hrála Slavia v Litoměřicích. Pražané o své výhře rozhodli v první třetině, kterou vyhrála 2:0. Celkově se radovala z výhry 3:2. Po dvou výhrách přišly dvě prohry. Nejprve v domácím prostředí nestačili sešívaní na Jihlavu 2:5 a následně prohráli v Třebíči 0:2. Pak přišla domácí vysoká výhra nad Mostem 6:0. Slavia ale zaváhala v Kadani, kde padla 0:2. V zatím posledním zápase porazila celkem hladce nováčka soutěže. Frýdek-Místek prohrál 0:6.

Komu se daří

HC Slavia Praha

• Rok založení: 1900
  • Klubové barvy: červená a bílá
  • Trenér: Milan Razým
  • Asistent trenér: Jan Srdínko

Slavia má ve svém kádru dva nejproduktivnější hráče. Pětadvacet kanadských bodů má David Šafránek a Antonín Dušek. Prvně jmenovaný je nejlepším střelcem, druhý jmenovaný pak má na svém kontě nejvíce asistencí. Třetím nejproduktivnějším hráčem je s šestnácti body Václav Jankovský. Exústečtí Jan Pohl a Zdeněk Kubica mají po patnácti bodech, oba 4+11.

Nejproduktivnějším obráncem je s patnácti kanadskými body Jan Pohl. V tabulce pravdy je na tom nejlépe Jan Novák. Na svém kontě má plus čtrnáct. Druhý je pak Martin Bača s plus devíti.

Mezi brankáři má nejvíce odchytáno Dominik Frodl. Úspěšnost zákroků má 94,71 % a 1,77 inkasovaných branek na zápas. Záda mu kryje Patrik Polívka.

Vzájemná střetnutí Ústí a Slavie

Tyto týmy se v letošní sezóně utkaly dvakrát. V rámci jedenáctého kola se hrálo na severu Čech a hosté vyhráli v prodloužení 2:1. V nastaveném čase rozhodl Mikulík. Odveta se hrála 14. listopadu v Praze a Slovan zde vysoko prohrál. Pražané vyhráli 5:2. Za Ústí se prosadili Dalecký s Klozem.

Bodové série hráčů Slovanu

Antonín Melka bodoval v posledních osmi zápasech – 11 bodů (4+7)…Martin Vágner bodoval v posledních třech zápasech – 3 body (2+1)… Jaroslav Moučka bodoval v posledních dvou zápasech – 2 body (0+2)… Ladislav Gengel bodoval v posledních dvou zápasech – 3 body (2+1).

36. kolo z pohledu obou celků

• Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2 po prodloužení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 17. Jánský (Burger, J. Kloz), 38. Jánský (Burger, J. Kloz), 61. J. Drtina (Ton, Tenkrát) – 3. M. Vágner (Melka, Roubík), 52. Navarra (Moučka, Gengel).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Bernad, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Husák, Přindiš. do 40. Zajíc, do 40. Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Macek, do 40. Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.
  • HC Slavia Praha - HC Frýdek-Místek 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 11. Schleiss (Kubica, Krliš), 17. Jankovský (Rys, Bača), 24. Holý (J. Novák, Kubica), 27. Kubica (J. Novák), 51. Jankovský (Rys), 55. Müller (Kružík, Andrlík)
    Sestava HC Slavia Praha: Frodl – Bača, J. Novák, Kolařík, Holý, Knot (C), A. Růžička – Jankovský, Šafránek, Rys – Schleiss, Kubica, Krliš – Tejral, Müller, M. Kadlec – Šmerha, Andrlík, Kružík..