Ú s t í n/L. - Slovan v minulém kole poprvé v letošní sezóně vyhrál na venkovním ledě za tři body, a to v Prostějově. Uvidíme, jak se mu bude dařit s lídrem WSM ligy, kterého na domácím ledě Ústečtí porazili 4:2. Zápas je na programu v sobotu 10. prosince v 17:00 hodin.

Budějovice pod lupou

Motor se momentálně usadil na prvním místě WSM ligy, kde má pětibodový náskok na druhou Jihlavu. V posledních pěti zápasech Budějovice prohrály dvakrát, a to jednou v domácím prostředí právě s Jihlavou, a jednou i na ledě soupeře, když podlehly Třebíči.

V posledním kole se Budějovice utkaly s Frýdkem-Místkem. V první třetině padla branka pouze hostujícímu celku, který zásluhou Vráblíka vedl 0:1, ale to bylo z prosazení hostů vše, poté úřadoval Motor, jenž přidal tři branky, o které se hlavně zasloužil Nouza. Konečný výsledek byl 3:1 a domácí si tak udrželi náskok na Jihlavu.

• Asistenti trenéra: Martin Štrba, Roman Turek

V útočných řadách se nejvíce daří Miloslavu Čermákovi, který má na svém kontě sedmadvacet bodů za šestnáct gólů a jedenáct asistencí. O jeden bod za ním je Tomáš Nouza, který vstřelil o čtyři branky méně.

Nejlepší obránce se nachází na čtvrté příčce, která mu patří díky třiadvaceti bodům. Ty má Žiga Pavlin za pět branek a osmnáct přihrávek. Druhým v pořadí je Roman Vráblík, který má o osm bodů méně.

Více příležitostí v brance dostává David Gába, který odchytal patnáct zápasů. Inkasoval osmadvacet gólů s úspěšností 92,73 %. V deseti utkáních se do branky postavil Ondřej Bláha, který obdržel dvaadvacet gólů s úspěšností 92,44 %. V sedmi zápasech dostal příležitost také Petr Kváča. Ten se může pochlubit úspěšností 95,08 %.

Vzájemná střetnutí Ústí a Budějovic

První vzájemný zápas letošní sezóny se odehrál na ústeckém ledě. Utkání v rámci sedmého kola přineslo hned sedm branek. Ústečtí vstoupili do zápasu velmi dobře, když po první třetině vedli 2:0. Budějovicím vyšla naopak prostřední část, když v šestadvacáté minutě srovnávaly díky Pavlinovi. Slovan si ještě do druhé sirény vzal vedení zpátky a v závěrečné části odskočil opět na rozdíl dvou branek. Motor gólem šest minut před koncem pouze upravil výsledek na konečných 4:3.

Ve druhém zápase viděli diváci v budějovické Budvar aréně deset branek. Tentokrát vstoupil do zápasu lépe Motor, který vstřelil v úvodní dvacetiminutovce tři góly. Slovan v prostřední části dvakrát snižoval, ale Budějovice i tak vstupovaly do závěrečné části s dvoubrankovým vedením. Ve třetí třetině vstřelily další čtyři branky a vyhrály tak jasně 8:2.

32. kolo z pohledu obou celků

• LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
    Branky a nahrávky: 32. A. Holík (Rudovský), 37. Fiala (Martin Novák, Rudovský), 47. Martin Novák (Moskal) – 6. Gengel (Husák, Macek), 18. Roubík (Poulíček, Bernad), 28. Bernad (Roubík, Melka), 43. Husák (Gengel), 44. D. Merta (Z. Doležal)
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Bernad, M. Vágner, Vl. Brož, Kasík, Zajíc, Husák, Přindiš – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Z. Doležal, Vrdlovec – Moučka, Gengel, Navarra – Macek, Markulinec, Komárek.
  • ČEZ Motor České Budějovice - HC Frýdek-Místek 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 23. Vráblík (Walker), 26. Nouza (Čermák), 60. Nouza (Kváča) – 20. Klimša (M. Jáchym)
    Sestava ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Vráblík, Michal, Pavlin, Žovinec, Suchánek, Mazanec, Mucha, Zíb – Walker, Nouza, Čermák – Chovan, Pajič, L. Květoň – Šulek, Škoda, Guman – Rob, Babka, Hřebejk.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.