Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté v pondělí v prodloužení porazili na svém ledě Přerov, nyní je čeká venkovní zápas v Prostějově. V aktuální sezóně se týmy potkaly již dvakrát. Hrálo se celkem o šest bodů a Ústí vybojovalo hned pět. Nyní Slovan nečeká nic snadného, v posledních dvou domácích zápasech má Prostějov úspěšnost střelby přesně dvacet procent.

• Asistent trenéra: David Kočí

Prostějov je velmi rád, že ukončil sérii sedmi porážek v řadě. Jestřábi mezi 21. a 27. kolem vybojovali jen dva body za dvě prohry v prodloužení. Pak následovala domácí vysoká výhra nad Třebíčí 7:3. Poslední říjnový den Prostějov prohrál na ledě posledního Mostu 2:3. Poslední dva zápasy tým vyhrál. Nejprve na svém ledě celkem snadno přehrál Kadaň 6:2. V zatím posledním utkání si z Frýdku-Místku mužstvo trenéra Pavla Arnošta odvezlo tři body za výhru 3:2. Prostějov v letošní sezóně odehrál doma 15 zápasů, z nichž vyhrál 10. Z možných 45 bodů jich vybojoval 36. Dva zápasy na domácí půdě prohrál v základní hrací době a další tři body ztratil tým v prodloužení. Nyní má Prostějov sérii dvou domácích výher. Navíc se týmu daří dávat góly, Třebíči jich vstřelil sedm, Kadani šest. Ústeckou obranu nečeká nic snadného, protože v posledních dvou domácích zápasech vystřelil Prostějov na branku celkem 78 střel a vstřelil 13 branek, úspěšnost střelby 20 procent.

Komu se daří

Nejproduktivnějším hráčem je Martin Novák, odehrál všech 31 zápasů a zaznamenal 28 bodů, 9 branek vstřelil a na 19 přihrál. Dělené druhé místo v kanadském bodování patří Matouši Venkrbcovi a Lukáši Krejčíkovi. Oba mají 25 bodů. Jedničkou v brance je s třiadvaceti odchytanými zápasy Pavel Kantor, který má na svém kontě v 25 letech také 139 startů v nejvyšší soutěži. Záda mu kryje Jakub Neužil.

Vzájemná utkání mezi Ústím a Prostějovem

Dva zápasy spolu odehrály tyto dva týmy. Nejprve se Ústí představilo na ledě soupeře. Slovan inkasoval jako první, následně si dvakrát dokázal vybojovat jednobrankové vedení. Prostějov dokázal vyrovnat, gól na 3:3 vstřelil v 58. minutě Korhoň. V prodloužení rozhodl po Vrdlovcově pasu Jan Kloz.

29. října se týmy potkaly v Ústí. Domácí si vypracovali díky gólům Zdeňka Doležala, Jana Kloze a Jaroslava Kasíka vedení 3:0. Hosté dokázali duel zdramatizovat, prosadili se Matouš Venkrbec a Patrik Moskal. Slovan vyhrál i druhý zápas, z šesti možných bodů ve vzájemných zápasech jich vybojoval hned 5.

31. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC ZUBR Přerov 3:2 po SN (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 50. Vrdlovec (Z. Doležal), 58. Roubík (Poulíček, Melka), rozh. náj. Poulíček – 26. Goiš, 42. Berger (Zbořil).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – M. Vágner (C), Bernad, Vl. Brož, Kasík (A), Přindiš, Husák, Zajíc – Poulíček, Roubík (A), Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Gengel, Loskot, Dalecký – Navarra, Komárek, Macek.
  • HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 2:3(1:1, 0:0, 1:2)
    Branky a nahrávky:5. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Matyáš), 56. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Jašek) – 19. Šlahař (L. Krejčík, Žálčík), 47. Žálčík (Šlahař, L. Krejčík), 49. Žálčík (Šlahař, L. Krejčík)
    LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, Kaluža, D. Kolář, T. Kvapil, Grebeňuk, Protivný, Vokurka – Martin Novák, Moskal, Rudovský – Zabloudil, Venkrbec, Augustin – Žálčík, Šlahař, L. Krejčík – Hozák, Indra, Fiala.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.