Ú s t í n/L. - V minulém zápase se Ústí vypravilo na derby do Litoměřic, ze kterého si přivezlo pouze bod, když padlo v prodloužení 3:4. Po dvou venkovních zápasech nás čeká celek z Přerova, se kterým jsme ještě nevyhráli. Dokáže Slovan konečně najít recept na tohoto soupeře? To se dozvíme v pondělí 5. 12. 2016 v 18:00 hodin.

Přerov pod lupou

Aktuální forma týmu je velice dobrá, když v posledních pěti zápasech prohrál pouze jednou. Jeho silným článkem, který mu vyhrává zápasy, je muž s maskou, který chrání svoji svatyni dokonale, a to Luboš Horčička. Nachází se sice, až na pátém místě v úspěšnosti zákroků, ale oproti ostatním brankářům má odchytáno o polovinu více zápasů, než jeho soupeři v horní polovině tabulky.

Ve 30. kole WSM ligy se Přerovští utkali s Frýdkem-Místkem, tento zápas byl vyrovnaný, až do poslední chvilky. Kdo získá druhý bod, muselo rozhodnout, až prodloužení, kde úspěšnější byli hráči z Přerova, když se v 63. minutě trefil Berger a rozhodl tak o výhře svého týmu.

• Asistenti trenéra: David Kudělka, Vladimír Kočara

V útočných řadách se nejvíce daří Vlastimilu Dostálkovi, který má na svém kontě třiadvacet bodů za čtrnáct gólů a devět asistencí. O jeden bod za ním je Roman Pšurný, který vstřelil o šest branek méně.

Nejlepší obránce se nachází na šesté příčce, která mu patří díky šestnácti bodům. Ty má Lukáš Chmelíř za dvě branky a čtrnáct přihrávek. Druhým v pořadí je Jakub Ferenc, který má o pět bodů méně.

Více příležitostí v brance dostává Luboš Horčička, který odchytal třiadvacet zápasů. Inkasoval jednačtyřicet gólů s úspěšností 94,01 %. V osmi utkáních se do branky postavil Lukáš Klimeš, který obdržel čtyřiadvacet gólů s úspěšností 88,46 %. Ve dvou zápasech dostal příležitost také Tomáš Štůrala. Ten se může pochlubit úspěšností 95,24 %.

Vzájemná střetnutí Ústí a Přerova

V prvním střetnutí letošní sezony přivítalo Ústí na svém hřišti Přerov. Jako první šel v sedmadvacáté minutě do vedení Přerov. Ústí však dvěma brankami během čtyř minut ve třetí třetině otočilo skóre na svojí stranu. Zubři v poslední minutě závěrečné třetiny poslali zápas do prodloužení. To o vítězi nerozhodlo a na řadu musely přijít nájezdy. V těch byl úspěšnější Přerov, který tak vyhrál 2:3 sn.

Ve druhém zápase Ústečtí již tradičně nezvládli venkovní utkání. Již po první třetině prohrávali 3:1 a s tímto výsledkem už nedokázali nic udělat. Oproti tomu Zubři vstřelili další tři branky a radovali se z konečného výsledku 6:1.

30. kolo z pohledu obou celků

• HC Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:1)
    Branky a nahrávky: 6. Švagrovský (J. Dvořák, Smetana), 28. Jaroslav Kalla (Hanták), 42. Nedvídek (Jaroslav Kalla, Barák), 62. Barák (R. Pilař, Pavlas) – 2. Z. Doležal (D. Merta), 33. Roubík (Melka), 54. Poulíček (Roubík, Melka)
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, Kasík, Přindiš, Husák, Zajíc – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Gengel, Loskot, Dalecký – Navarra, Macek, Markulinec.
  • HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek 2:1pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
    Branky a nahrávky: 36. Ižacký (M. Kratochvíl, Pala), 63. Berger – 48. Jaroš (Franek, Samiec)
    Sestava SK Trhači Kadaň: Horčička – Chmelíř, Šnajnar, M. Novotný, Ferenc (A), Zbořil, L. Vágner, Pala, Malina – Plášek, T. Sýkora (C), Milan Procházka (A) – Goiš, Popelka, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Tadeáš Král, Dymáček, Kratochvíl.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.