Ústí nad Labem – WSM Liga má odehraná první čtyři kola. Pohled na týmové statistiky těší všechny fanynky a fanoušky Slovanu. Celkem patnáctkrát hráli ústečtí hokejisté v oslabení. Soupeřům nedovolili ani jednou skórovat. Aby toho nebylo málo, má Slovan nejvyšší procento využití přesilových her. Přesně 41,18 procenta.

Na úvod soutěže cestoval Slovan do nedalekého Mostu. V prvním severočeském derby měli domácí hokejisté tři vyloučené hráče. Jednu početní výhodu dokázalo Ústí proměnit. Na konci druhé třetiny snižoval náskok Mostu Ladislav Gengel. Slovan vyhrál na nájezdy 4:3.

• Marek Loskot

Druhé kolo znamenalo pro ústecký hokej první domácí zápas v dlouhodobé části. Soupeřem byla Kadaň. Utkání nabídlo gólové hody, padlo jich hned dvanáct. Devět branek vstřelil Slovan, tři z toho v početní výhodě. Přesilové hry dokázali postupně využít Patrik Poulíček, Petr Přindiš a ve třiapadesáté minutě Zdeněk Doležal. Ústí nad Labem ve své domácí premiéře porazilo Trhače poměrem 9:3.

Po domácí premiéře následovaly dva zápasy na ledě soupeřů. Nejprve se Slovan představil ve Frýdku-Místku, který je nováčkem soutěže. Během tohoto klání se konto přesilovkových branek rozrostlo o další dvě. Jaroslav Roubík se prosadil v šestnácté minutě jako první ústecký hráč v zápase. Ve druhé třetině jej napodobil Vladimír Brož. Slovan po dvou třetinách vedl 6:3, náskok ale neudržel a prohrál 6:7.