Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Ukázali jsme charakter, pochvaloval si trenér Mach po výhře nad Mostem
07.09.2016 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

MOST - Slovan získal první dva body do tabulky WSM ligy. Most na jeho ledě přetlačil, byť až po prodloužení, 4:3. Utkání pro klubový web hodnotil trenér Miroslav Mach.

Ještě sedm minut před koncem utkání jste prohrávali 1:3, ale nakonec jste vyhráli 4:3 po nájezdech. Jaký to byl zápas?
Padesát minut jsme hráli hodně špatně. Tolik chyb jsme neudělali za devět přípravných zápasů. Kluci byli asi nervózní, možná špatný led... Máme ale nakonec dva body, kluci ukázali charakter a nepoložili jsme se. Utkání jsme otočili a vyhráli.

První formace neskórovala, ale našli se další střelci...
Formace Jardy Roubíka gól nedala, ale ukázali se další hráči. Na Jardu Roubíka hrál Most osobní obranu. Jan Dalecký měl gól a přihrávku, to bylo pozitivní. Máme čtyři šikovné formace.

Co říkáte na novou variantu prodloužení se třemi hráči na každé straně?
Jednou jsme si vyzkoušeli prodloužení tři na tři v Litoměřicích. Spíš je pro mě s Tomášem Marešem dilema, zda dáme na led dva útočníky a jednoho obránce nebo dva obránce a jednoho útočníka.

Jakou taktiku na takovou variantu prodloužení volíte?
Na tuto podobu prodloužení asi žádná taktika neplatí. Zkrátka poslední hráč brání. Pro diváky je to atraktivní, pro trenéry už méně.