Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Nejtěžší na letní přípravě byla jízda na kole, říká Patrik Poulíček
13.07.2016 | Martin Pešout
Autor fotografie: © pardubicky.denik.cz

Nejtěžší na letní přípravě byla jízda na kole, říká Patrik Poulíček

Ú s t í n/L. - Z extraligových Pardubic se na roční hostování do Ústí nad Labem přesunul útočník Patrik Poulíček. Ten už v dresu Slovanu působil v sezóně 2014-2015, ve které na severu Čech odehrál jedenáct zápasů. Nyní se znovu vrací na místo činu.

Už jste v Ústí hrával, takže nejdete do neznámého prostředí...
Ano, už jsem ve Slovanu působil zhruba před rokem a půl, takže ústecký klub velmi dobře znám.

Jakou formou se do Ústí vracíte a s jakými pocity?
Měl jsem v Ústí vyřízené hostování na dva měsíce a velmi se mi zde líbilo. Nyní mám ve Slovanu vyřízené roční hostování a pocity z klubu mám velmi dobré.

Jak hodnotíte letní přípravu?
Příprava byla těžká a kvalitní. Z mého pohledu byl trochu nezvyk trénink na kole. V Pardubicích jsme na kole nejezdili, také tam je samá rovina, zatímco v Ústí jsou samé kopce. Takže kolo bylo asi nejtěžší. V Pardubicích jsme více běhali po kratších časových úsecích a trávili hodně času v posilovně.

Jak jste prožíval poslední ročník v Pardubicích, ve kterém jste se jen těsně vyhnuli pádu do baráže?
Celá sezóna se nám příliš nepovedla, trápili jsme se na konci tabulky. Nakonec jsme se těsně baráži vyhnuli, rozhodl domácí zápas s Litvínovem v play-out, který jsme vyhráli dvě sekundy před koncem.

V Pardubicích jste odehrál i několik zápasů v Lize Mistrů. Jaká to byla pro Vás zkušenost a jak hodnotíte sílu WSM Ligy?
Utkání v Lize Mistrů byla velmi kvalitní, i když pro české kluby mají spíš formu přípravných zápasů, než že by k utkáním přistupovala s nějakou velkou prestiží. Ale zahrát si proti Davosu nebo Linköpingu byl úspěch. WSM liga je dobrou soutěží, už jsem v ní nastupoval, ale těžko porovnávat s extraligou. V obou soutěžích se hraje odlišným stylem a nalezneme zde kvalitní i horší zápasy.

Jak se vám zamlouvá ústecký kádr? Z předchozího působení znáte trenéra Macha...
Tým se trochu změnil, ale to k hokeji patří. Většinu spoluhráčů znám, trenéra jsem tu zde už také zažil. Takže to pro mě není žádná výrazná změna.

Jakou sílu má ústecký tým? Po posledním čtvrtém místě ve WSM Lize je laťka nasazena vysoko...
Ještě je na to brzy, ale Slovanu se poslední sezóna povedla a semifinále play-off bylo jistě velkým úspěchem. Budeme chtít hrát dobře i v dalším ročníku a postoupit znovu do play-off.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: V sobotu narazíme na Vsetín

Ú s t í n/L. - Po další domácí porážce čeká Slovan hodně nepříjemný soupeř, a to přesně VHK ROBE... Celý článek

Do Slovanu přichází brankář Šimon Zajíček

Do ústeckého Slovanu přichází na střídavé starty mladý talentovaný brankář Šimon Zajíček z HC Verva... Celý článek

Petr Přindiš: Nepovedl se nám vstup do utkání

Ú s t í n/L. - V posledním odehraném duelu jsme hostili Duklu Jihlavu, které jsme bohužel... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv