Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Jihlava i Slavia ve WSM Lize zůstávají, extraligové kluby v baráži obstály
28.04.2016 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Jihlava i Slavia ve WSM Lize zůstávají, extraligové kluby v baráži obstály

HC Slavia Praha a HC Dukla Jihlava, jakožto vítězové semifinálových sérií, postoupily do baráže o Tipsport extraligu. V prolínací soutěži je doplnila dvojice nejhorších týmů z extraligy – HC Verva Litvínov a HC Energie Karlovy Vary. Verva nedokázala navázat na úspěšnou sezónu 2014-2015, na jejímž konci slavila mistrovský titul. Generální manažer Varů, Miroslav Vaněk, pro změnu motivoval hráče prostřednictvím jejich platů. Týmy z WSM Ligy chtěly co nejvíce potrápit favority a pokusit se o postup mezi elitu.

HC Verva Litvínov

Severočeskému klubu se po fenomenální sezóně 2014-2015 nepodařilo navázat na dobré výkony. Jistou roli v tom mohla hrát také změna kádru. Například brankář Pavel Francouz vyslyšel lákání z Kontinentální Ligy a upsal se Traktoru Čeljabinsk. Litvínov prožil nejhorší základní část za posledních patnáct let, vedl si nejhůře od zavedení tříbodového systému. Z dvaapadesáti zápasů vybojoval pouze pětapadesát bodů. Klub trápila také koncovka, v základní části vstřelil pouze 110 branek. V Play-out se hra Litvínova zvedla, bodoval ve všech zápasech. Vzhledem k tomu, že se do této části započítávají body ze základní části, nepodařilo se jim opustit barážové příčky. Verva se v baráži zachránila s předstihem již v 9. kole, do té doby ztratila jen 4 body. Tři kola před koncem se mohl Litvínov radovat ze setrvání v nejvyšší soutěži.

Energie Karlovy Vary

Na konci základní části extraligy, kdy se Karlovy Vary stále pohybovaly v dolních místech tabulky, a účast v baráži nabírala na realitě, se vedení klubu rozhodlo pro radikální krok. Generální manažer klubu, Miroslav Vaněk, se nechal slyšet, že sníží platy hráčům o polovinu. Toto rozhodnutí mělo posílit touhu a odhodlání nejvyšší soutěž ve městě udržet. „Chci oznámit, že hráči budou zpětně od 1. února pobírat o padesát procent menší výplatu, a to i za březen a za duben. V případě, že zachrání extraligu v Karlových Varech, se jim vše proplatí. Ale v případě, že nikoliv, o ty peníze přišli,“ citoval Vaňka server Idnes.cz. Energie klopýtala mezi výhrami a prohrami. Extraligu se Varům podařilo definitivně udržet kolo před koncem baráže. Díky výhře v Jihlavě 6:2 spadl fanouškům karlovarského hokeje velký kámen ze srdce. Těžkou sezónu Energie zakončila setrváním mezi elitou.

HC Slavia Praha

Sešívaní naladili formu na správný čas. Poslední čtyři zápasy základní části WSM Ligy dokázali vyhrát a rozjetý tým vstoupil do play-off ve vynikající formě. Čtvrtfinále proti Prostějovu se stalo jednoznačnou záležitostí, Slavia vyhrála 4:0 na zápasy a nejrychlejším možným způsobem postoupila do semifinále. Série s Českými Budějovicemi měla být o poznání dramatičtější. Pražané však překvapili úplně všechny, když si s Motorem dokázali poradit stejně rychle. Výhra 4:0 na zápasy otevřela týmu brány baráže a sen o nejvyšší soutěži plynul dál. Zlom přišel mezi barážovými zápasy číslo 5 a 8. Z možných 12 bodů vybojoval tým pouze dva body. To se ukázalo jako jeden z klíčových důvodů, proč se Slavia nemohla radovat z postupu do extraligy.

HC Dukla Jihlava

Druhé místo po dlouhodobé části přisoudilo Jihlavě jako soupeře pro čtvrtfinále Havířov. Dukla úvodní dva domácí duely vyhrála. Třetí duel série ale vyhrál AZ, čímž pouze oddálil konec sezóny, protože následující dva zápasy Jihlava vyhrála, a tak mohla na svém ledě slavit postup do semifinále. V něm se postavila proti Ústí nad Labem. Zápasy na Vysočině Jihlava vyhrála v nájezdech a v prodloužení. Slovan třetí mač série vyhrál. Pak ale na severu Čech Dukla vyhrála. Za stavu 3:1 pro bývalý armádní celek se série stěhovala zpět do Jihlavy. V pátém zápase Dukla vyhrála 7:2 a postoupila do baráže o extraligu. V ní se od samého začátku pohybovala na posledním místě tabulky. Z dvanácti zápasů získala pouze 10 bodů, což znamenalo čtvrtou pozici. „Zpočátku jsme drželi krok, ale pak se ukázalo, že výkonnost extraligistů je větší,“ řekl Bedřich Ščerban, který rovněž prohlásil, že klub byl ale rovnocenným soupeřem týmů z extraligy.

 
 
Aktuálně na webu

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

Robin Hanzl se před sezónou prohání po ústeckém ledě

Ú s t í n/L. - Při prvním tréninku na domácím ledě jsme vyzpovídali českého reprezentanta a... Celý článek

Miroslav Mach: Bude to boj od prvního zápasu

Ú s t í n/L. - Miroslav Mach společně se svými asistenty Jiřím Mertou a Jaroslavem Roubíkem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv