Ústí n/L. - Slovan trápí v poslední době velká marodka, ale i tak dokázal v minulém zápase zabojovat. V utkání se Šumperkem prohrával už 3:0, ale výsledek otočil na 3:4 a po samostatných nájezdech bral dva body. V sobotu 30. 1. se do Ústí chystá Přerov, který se nachází v tabulce o příčku výš. V minulém domácím zápase si s ním Ústečtí poradili 3:1. Zápas začíná v 17:00 hod.

Přerov pod lupou

Přerov letos poprvé nahlédl do druhé nejvyšší hokejové ligy České republiky a osm kol před koncem se mu daří velmi dobře. Má o zápas méně, než jeho tabulkový soupeři, ale i tak mu patří s osmašedesáti body osmá příčka. Zubři mají zatím třiadvacet výher i s prodloužením či nájezdy a na kontě skalp Jihlavy, Budějovic nebo třeba Slavie.

V minulém kole dotahovali Přerovští stejně jako Ústí tříbrankovou ztrátu. Proti Litoměřicím se jim podařilo srovnat a dotáhli zápas až k samostatným nájezdům, ve kterých byl úspěšný pouze Dostálek, což k výhře nestačilo.

David Kudělka

Nejproduktivnějším hráčem Přerova je devětadvacetiletý Roman Pšurný, který v minulosti oblékal ústecký dres. Na svém kontě má čtyřicet bodů. V jednačtyřiceti zápasech vstřelil patnáct gólů a přidal pětadvacet přesných přihrávek. V posledním zápase proti Litoměřicím si připsal jednu branku.

Na druhém místě je další exústecký hráč, kterým je jednadvacetiletý Vlastimil Dostálek. Mladý útočník má pouze o čtyři body méně. Ve svém týmu vyniká v počtu gólů, kterých vstřelil ve čtyřiceti zápasech čtyřiadvacet.

Třetím nejlepším hráčem a zároveň útočníkem je Milan Procházka, který má pětatřicet bodů (10+25). Z uvedené trojice odehrál nejméně zápasů, devětatřicet. S Pšurným mají v týmu nejvíce asistencí.

V bráně dostává nejvíce prostoru Lukáš Klimeš, který odchytal 1107 minut. Inkasoval dvaapadesát gólů s úspěšností zákroků 92,84 %. Na svém kontě má jednu asistenci, dvě vychytané nuly a také dvě trestné minuty.

Vzájemná střetnutí Ústí a Přerova v letošní sezoně

V sobotu čeká oba týmy poslední vzájemný souboj v rámci základní části letošního ročníku. Ve všech případech byl úspěšnější domácí tým, který vždy bral tři body. První zápas byl odehrán v rámci sedmého kola na ledě Přerova. Ústečtí šli sice v první třetině do vedení 2:0, ale Zubři pěti góly v prostřední části úplně otočili vývoj utkání. V závěrečné dvacetiminutovce přidal ještě každý tým po jedné brance a zápas skončil 6:4 pro Přerov.

Ve dvacátém kole viděli ústečtí fanoušci o šest gólů méně. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1. Tento výsledek svítil na kostce i před třetí částí, ve které udeřil Slovan. Brankami Andrese a Kloze rozhodl o své výhře 3:1.

Naposledy se oba týmy potkaly na ledě Přerova ve třiatřicátém kole. Zubři šli do vedení 2:0. Ústí ve druhé části vyrovnalo, ale dvakrát se trefil i Přerov. Závěrečná třetina už branku nepřinesla a Zubři vyhráli na svém stadionu i podruhé, tentokrát 4.2.

45. kolo z pohledu obou celků

• Salith Šumperk – HC Slovan Ústí nad Labem 3:4 po s. n. (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0 - 0:1)
    Branky a nahrávky: 3. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 31. Hlinka (Brunec, Haas), 33. Fořt (Vrdlovec, Sedlák) – 34. Křivohlávek (Roubík, Brož), 43. Roubík (Brož, Tůma), 57. Tůma (Kuchler), rozh. náj. Bernad.
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Vl. Brož, Chalupa, Bernad, Holomek, Hes, Skočovský, Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, Křivohlávek – Tenkrát, Melka, Kuchler – Dalecký, Čurda, Gengel – Macek, O. Kopta II, Navarra.
  • HC ZUBR Přerov – HC Stadion Litoměřice 3:4 po s. n. (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0 - 0:1)
    Branky a nahrávky: 33. Pšurný (Grof, Šťastný), 40. Procházka (Pšurný, Chmelíř), 45. Stoklasa (Novotný, Popelka) – 12. Švagrovský (Kalla, Berger), 13. Švagrovský (Doležal, Nedvídek), 19. Šulc (Pavlas, Švagrovský), rozh. náj. Doležal.
    Sestava HC ZUBR Přerov: Šimboch (21. Klimeš) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Šťasný, Popelka, Kovařík – Kratochvíl, Král, Blinka.