Ústí nad Labem - Základní část WSM Ligy pomalu, ale jistě spěje ke konci. Týmům ještě zbývá odehrát deset utkání. Třiačtyřicáté kolo je na programu v sobotu 23. ledna 2016. V jeho rámci proti sobě nastoupí ústecký Slovan a sousední Litoměřice. Žlutomodří dvakrát porazili Kališníky a pouze jedenkrát jim podlehli po samostatných nájezdech. Podaří se modrožlutým znovu uspět? Přijďte se o tom přesvědčit na ústecký zimní stadion. Zápas začíná v 17:00 hod.

Forma soupeře

Litoměřice jsou aktuálně se šedesáti body na devátém místě tabulky WSM Ligy. Ústečtí ztrácí na Stadion pouhé tři body. Bílomodří čtrnáctkrát zvítězili v základní hrací době, dvakrát vyhráli v prodloužení a pětkrát porazili soky po samostatných nájezdech. Svěřenci trenéra Říhy sedmnáctkrát podlehli soupeři, jednou zaváhali v prodloužení a třikrát prohráli po penaltách.

V posledních pěti zápasech Litoměřičtí třikrát zvítězili a dvakrát kapitulovali. Největší výhru zaznamenali proti Šumperku, který přestříleli 3:0. Naopak nejhorší výsledek utrpěli v souboji proti jihlavské Dukle, která Severočechům nadělila deset gólů a pouze jedenkrát inkasovala.

Klub z královského města posílil útočník Tomáš Horna. Zkušený forward si odbyl premiéru v utkání proti jihočeskému Motoru. Do statistik si připsal bod za gól. Na severu Čech bude působit do konce sezóny 2015/2016.

Daniel Tvrzník

Největší oporou Kališníků je útočník Jaroslav Kalla (10+22). Tento hráč nasbíral dvaatřicet kanadských bodů a je také současně nejlepším nahrávačem.

Druhá příčka v produktivitě patří Zdeňku Doležalovi (14+15), jenž si za své výkony připsal do statistik devětadvacet bodů.

Třetí místo obsadil Lukáš Nedvídek (14+9), který získal třiadvacet bodů. Mezi obránci vyniká Angel Krstev (2+13), jenž se může pyšnit patnácti body.

Nejvytíženějším brankářem modrobílých je Jaroslav Pavelka. Tento maskovaný muž odchytal čtyřiatřicet utkání. Jeho úspěšnost je 91,16% a průměrně za svá záda pustí 2,69 gólů za zápas.

Vzájemná měření sil v letošní sezóně

V ročníku 2015/2016 se spolu oba kluby utkaly třikrát. První duel byl velmi vyrovnaný. Úvod zápasu vyšel lépe Slovanu, když si během první části vytvořil dvoubrankový náskok. O ten ale později přišel. Žlutomodří vždy odskočili, ale Litoměřickým se pokaždé podařilo srovnat. Vítěze neurčilo ani prodloužení a na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch se více dařilo Stadionu. Ústečtí tak podlehli 4:5 po penaltách.

Druhé utkání se hrálo na ledě Ústí. Zápasový účet otevřel v desáté minutě Tůma. Kališníci nejprve srovnali a poté přidali další gól. Modrožlutý celek ve druhé periodě srovnal. Ve třetí části oba kluby přidaly po jedné brance. Drama přišlo až v samotném závěru zápasu. Dvě minuty před poslední sirénou poslal Slovan do vedení Dalecký. Rys poté fauloval a hosté měli dvojnásobnou power-play. Tu nevyužili a domácí přidali další zásah do klece Stadionu. Žlutomodří tak nakonec zvítězili 5:3.

Ve třetím klání vstřelili úvodní branku modrožlutí, ale po pouhých osmnácti vteřinách bylo vyrovnáno. Další góly začaly padat až ve třetí třetině. Za Ústí se postupně prosadili Gengel a dvakrát Tenkrát. Litoměřičtí ještě snížili, ale to bylo z jejich strany vše. Ústečtí v samotném závěru přidali ještě další dva góly a vyhráli 6:2.

Poslední zápasy z pohledu obou celků

• ČEZ Motor České Budějovice – HC Stadion Litoměřice 9:4 (2:1, 4:1, 3:2)
      Branky a nahrávky: 5. Babka (Mikyska, Zíb), 20. Zíb (Květoň, Pajič), 24. Babka (Žálčík, Mikyska), 26. Kolmann (Pajič, Kříž), 28. Chovan (Pajič, Květoň), 39. Babka (Žálčík, Zíb), 42. Nouza (Straka, Suchánek), 50. Květoň (Pajič, Chovan), 58. Žálčík (Mikyska, Kříž) – 12. Horna (Kalla, Doležal), 33. Jank (Kalla, Nedvídek), 45. Nedvídek (Plášil), 58. Kristl (Krátoška).
      Sestava HC Stadion Litoměřice: A. Svoboda (40. Pavelka) – Jank, Toman, Plášil, Šulc, Vašíček, Frühauf, Mikliš – Horna, Doležal. Kalla – Nedvídek, Švagrovský, Kopta – Beránek, Přeučil, Berger – Kristl, Rousek, Krátoška.
    • HC AZ Havířov 2010 – HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
      Branky a nahrávky: 26. Štumpf (Kotala, Pechanec), 27. Pechanec (Maliník, Krisl), 30. Kalus, 51. Krisl (Kotala, Gřeš) – 37. Brož (Tůma, Roubík), 41. Tůma (Roubík), 53. Tůma (Kloz, Chalupa).
      Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Vl. Brož, Chalupa, Bernad, Holomek, Hes, Smetana, Skočovský – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Melka, D. Merta – Dalecký, Gengel, Kuchler – Čurda, do 20. Křivohlávek.