Ú s t í n/L. - Čtyři vítězství v řadě, to je bilance ústeckých hokejistů z poslední doby. V sobotu 9. ledna zamíří družina trenérů Macha a Mareše na Vysočinu, aby zde změřila síly s celkem Horácké Slavie. Utkání začíná v 17:30 hodin v Mann+Hummel Areně. Severočeši v letošním ročníku Třebíč dvakrát porazili. Nejprve zvítězili 5:3, poté na domácím ledě 5:0. Podaří se žlutomodrým soupeře znovu pokořit?

Aktuální forma soupeře

Třebíčští hokejisté se po osmatřiceti kolech pohybují na jedenáctém místě. Celkem nasbírali padesát bodů. Horáčtí slávisté jedenáctkrát vyhráli v základní hrací době, dvě výhry zaznamenali v prodloužení a třikrát zvítězili po samostatných nájezdech. Klub z Vysočiny patnáctkrát podlehl soupeřům po šedesáti minutách hry. Tři porážky utrpěl v prodloužení a čtyřikrát neuspěl v penaltách.

Bílomodrým se nejvíce dařilo v zápase proti Mostu, který pokořili 6:2. Naopak jim vůbec nevyšel duel proti Slavii Praha, které podlehli vysoko 1:7. Nevedlo se jim ani v klání proti Slovanu, když pětkrát inkasovali a ani jednou neskórovali.

• Asistent trenéra: Radek Novák

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je Matěj Pekr (14+15), který během třiceti odehraných zápasů nasbíral devětadvacet kanadských bodů. Druhá příčka patří Davidu Dolníčkovi (12+16), který se představil v šestatřiceti duelech a během nichž získal osmadvacet bodů. Trojici nejproduktivnějších hráčů uzavírá se sedmadvaceti body Roman Erat (9+18). Tento hráč je současně také nejlepším nahrávačem.

Trenér Mička má k dispozici čtyři brankáře. Nejvíce prostoru v bráně dostal Karel Vejmelka, jenž odchytal třicet klání a jeho statistiky vykazují úspěšnost 91,60% a průměrný počet inkasovaných branek 2,69 na zápas. Šestkrát se mezi tyče postavil Filip Šindelář. Tento gólman má úspěšnost 91,89% a průměrně za svá záda pustí 2,42 gólů. Jejich kolegové Lukáš Klimeš a Martin Falter zasáhli do třech utkání.

Vzájemná měření sil v letošní sezóně

Oba týmy se spolu potkaly zatím dvakrát. V obou duelech se více dařilo Ústeckým. K prvnímu zápasu cestovali žlutomodří na Vysočinu. První branku souboje vstřelil Gengel, ale domácí o několik vteřin později srovnali. Hosté do konce první periody přidali ještě další dva zásahy a navýšili vedení na 3:1. Domácí byli proti a tři minuty před první sirénou snížili na 2:3. Ve druhé třetině žádné góly nepadly. V poslední části daly oba celky po jednom gólu. Už už to vypadalo na remízu, ale tři vteřiny před koncem přidal další zásah Matěj Hes a tři body za výhru 5:3 putovaly do krajského města.

Druhé klání se hrálo na ledě ústeckého zimního stadionu. Byli to znovu hokejisté Slovanu, kteří se radovali z vítězství. V tomto duelu padly všechny góly do sítě Třebíče. Domácí tak vyhráli vysoko 5:0.

38. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – SK Kadaň 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 12. Roubík (Smetana), 37. Kloz (Brož, Roubík).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Vl. Brož, D. Sobotka, Skočovský, Smetana, Bernad, Holomek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Melka, D. Merta – Dalecký, Rys, Kuchler – Křivohlávek, Andres, Gengel.
  • HC Stadion Litoměřice – SK Horácká Slavia Třebíč 4:3 pp (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 28. Kristl (Doležal, Kalla), 40. Bílek (Doležal, Kalla), 51. Kopta (Doležal, Šulc), 64. Berger (Šulc, Mikliš) – 7. Pekr (Erat, Malena), 45. Podlipnik (Erat, Dolníček), 59. Psota (Přibyl, Wasserbauer).
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Podlipnik, Čejka, Bartoň, Šaur, Schejbal – Erat, Dolníček, Pekr – Kusko, Zohorna, Švec – Wasserbauer, Psota, Přibyl.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Necelý měsíc zbývá do začátku Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Hokejová horečka stupňuje, sportovní událost roku na českém území se blíží a vy, fanoušci u toho nesmíte chybět.