Ú s t í n/L. - V rámci dvacátého devátého kola WSM Ligy se odehraje třetí vzájemný duel Ústí nad Labem a Havířova. V prvním zápase vyhrálo Ústí, duel v Havířově ovládl domácí AZ. Kdo získá body ze třetího utkání těchto dvou týmů? Úvodní buly bude vhozeno ve středu 2. prosince v 18:00 hod.

Aktuální forma soupeře

Havířovu se povedl zápas v Mostě. Na severu Čech si tým připsal další tři body do tabulky za přesvědčivou výhru 9:2. V posledních dvou utkáních, které AZ odehrál shodou okolností na domácím ledě, neuspěl. Nejprve v mači proti Jihlavě tvrdě narazil již v první třetině, kterou prohrál 0:2. Bývalý armádní celek vyhrál celkem 4:1. V předposledním zápase hrál Havířov s Českými Budějovice. Po dvou třetinách byl zápas vyrovnaný, tu třetí vyhrál Motor 2:0, díky čemuž se radoval z výhry 3:1. Poslední duel odehrál Havířov na domácím ledě, hostil Stadion Litoměřice. Kališníci po dlouhé cestě a velkém boji dokázali vyhrát. AZet padl 3:4. Při pohledu na tabulku WSM Ligy zjistíme, že Havířov přesilové hry neumí. V tomto ohledu mu patří poslední místo. Tým měl k dispozici celkem 126 početních výhod a využil pouze 17 z nich.

Komu se daří?

Petr Kanko
Kanadské bodování klubu vede hráč, od kterého by se to pravděpodobně nečekalo. Petr Kanko (na fotce), který se nezalekne žádné šarvátky a naopak je aktivně vyhledává, v letošní sezóně našel velkou herní pohodu, i co se kanadských bodů týká. Čtyřiadvacet odehraných zápasů a v nich třiadvacet bodů za čtrnáct branek a devět asistencí. Karol Korím a Antonín Pechanec mají po sedmnácti bodech. Ústecká defenziva to nebude mít vůbec snadné. Nejtrestanějším hráčem je se sedmapadesáti trestnými minutami Martin Mazanec. Co se týká brankoviště Havířova, tak se v něm v letošní sezóně prostřídalo nebývale velké množství brankářů - pět. Nejvíce má odchytáno Petr Matoušek. Dobré statistiky vykazují Šimon Hrubec a Tomáš Vošvrda. Prvně jmenovaný nastoupil do čtyř, druhý do tří utkání.

Vzájemné letošní zápasy

Poslední utkání z pohledu obou celků

• HC Dukla Jihlava – HC Slovan Ústí nad Labem 4:1 (0:0, 1:1, 3:0 )
    Branky a nahrávky: 33. Flek (Zadražil), 46. Důras (Jergl, Dobrovolný), 48. Diviš (Parýzek, Seman), 60. Zadražil (Seman, Gríger) – 31. Kuchler (Smetana, Melka).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Látal, Smetana, Skočovský, Bernad – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Andres, Křivohlávek – Dalecký, Melka, Kuchler – Macek, O. Kopta II, Navarra.
  • HC AZ Havířov 2010 – HC Stadion Litoměřice 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 5. Sztefek (Korím, Pechanec), 39. Tomi (Sedláček), 47. Kanko (Okál, Mazanec) – 1. Kalla (Pavelka), 15. Pavlas (Plášil), 27. Doležal (Hronek, Vantuch), 49. Nedvídek (Beránek, Plášil).
    Sestava AZ Havířov: Laco (15. Matoušek) – Bahounek, Krisl, Štencel, Korím, Ostrčil, Mazanec, Graca – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Kanko, Meidl, Okál – Kalus, Maliník, Tomi – Kotala, Hudeček, Sedláček – Gřeš.