Ústí nad Labem - Slovan nyní předvedl dva výborné výkony na svém ledě. Dva zápasy, šest bodů, deset vstřelených branek a pouze jeden inkasovaný gól. V dalším kole WSM Ligy ho však čeká tabulkově nejtěžší soupeř. V pondělí 30. 11. zajíždí na led Jihlavy, která v této sezóně zatím moc neprohrává. Nyní se nese na desetizápasové vítězné vlně, kterou se pokusí Ústí přerušit a připsat si první letošní vítězství proti Dukle. Zápas začíná v 17:30 hod.

Jihlava pod lupou

Dukle se zatím daří výborně. Na svém kontě má devětapadesát bodů a patří jí první příčka. Od desátého října prohrála pouze dva zápasy a oba na ledě soupeře. Nejprve ji porazily 4:1 České Budějovice a pak 3:2 Přerov. Nyní má desetizápasovou výherní šňůru, kterou může na svém ledě ještě prodloužit. Před vlastními diváky ji porazil pouze Přerov, Benátky nad Jizerou a Slavia Praha.

V minulém kole si odvezla Jihlava tři body z Litoměřic, kde udržela čisté konto. Stav byl dlouho bezbrankový, ale Dukla ve třetí třetině vstřelila dva góly a dál tak jede na vítězné vlně.

František Zeman, Viktor Ujčík

Z útočníků na trojici Seman, Důras a Skořepa, kteří vedou kanadské bodování svého týmu. Mezi prvních deset hráčů se dostal jediný obránce, kterým je Tomáš Kaláb, který je se sedmnácti body na čtvrtém místě. V bráně se pravidelně střídají dva muži. Více se daří Davidu Honzíkovi.

Ústecký dres v minulosti oblékal Richard Diviš, Tomáš Harbakus a Michal Důras.

Vzájemné duely Jihlavy a Ústí nad Labem v letošní sezóně

První vzájemný zápas v novém ročníku byl v rámci druhého kola na ledě Jihlavy. Domácí se dostali do vedení 4:0, Ústečtí pouze upravili ve třetí třetině již rozhodnutý stav na 4:1. Jihlava se tak radovala z první domácí výhry.

Druhé měření sil proběhlo v patnáctém kole a dopadlo opět lépe pro Duklu, která šla, stejně jako v prvním utkání, do vedení 4:0. Tentokrát však Slovan ve třetí třetině pořádně zabojoval a dostal se na rozdíl jednoho gólu. Po třetí brance však zamířil na trestnou lavici jeden z domácích hráčů a Jihlava si výhru 4:3 už pohlídala.

Poslední střetnutí z pohledu obou celků

• HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
    Branky a nahrávky: 55. Kaláb (Diviš, Gríger), 60. Kaláb.
    Sestava HC Dukla Jihlava: Honzík – Štebih, Šafář, Kaláb, Parýzek, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný – Gríger, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Jergl – Březina, Melenovský, Prokš – Malec, Flek, Anděl.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Most 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 6. Látal (Kuchler, Melka), 31. Kuchler (Melka, Dalecký), 38. Křivohlávek (Gengel, Holomek), 47. Gengel (Andres, Křivohlávek), 57. Pohl (Melka, Kuchler) – 10. Tauš (Rindoš, Doležal).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, M. Vágner, Vl. Brož, Holomek, J. Látal, Smetana – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Gengel, Andres, Křivohlávek – Dalecký, Melka, Kuchler.