Ústí nad Labem - První polovinu základní části ukončilo Ústí ziskem tří bodů. Na domácím hřišti si poradilo s Třebíčí 5:0 a zaznamenalo první nulu v sezóně. V sobotu 28. 11. přivítá opět před svými diváky v severočeském derby Most, kterému má po poslední porážce 2:5 co vracet. Utkání začíná v 17:00 hod.

Most pod lupou

Mostu se v letošní sezóně zatím vůbec nedaří. V šestadvaceti zápasech si připsal pouze šest výher. Z toho pět na domácím hřišti a jednu venku. Dvakrát si poradil se Šumperkem, který se nachází na poslední pozici. Most je předposlední se stejným počtem bodů.

V minulém kole prohráli Mostečtí 0:2 v Litoměřicích. Litoměřičtí dali po jednom gólu v první a druhé třetině. Udrželi si čisté konto a brali tři body za výhru.

Jan Zachrla

Z útočníků na Kubinčáka, Havlíčka a Smolku, kteří jsou na prvních třech místech v rámci kanadských bodů. Mezi obránci vévodí Marek Baránek a hned o bod za ním je Jiří Zeman.

V Mostě najdeme velké množství jmen, která oblékala v minulosti dres Slovanu. Patří mezi ně Vojtěch Kubinčák, Ondřej Havlíček, Marek Baránek, Jan Alinč, Jiří Zeman, Petr Přeučil, Bohumil Slavíček, Kamil Černý, Jakub Grin, Martin Baránek, Martin Kokeš a branku hájící Michael Petrásek.

Vzájemná střetnutí Ústí a Mostu v letošní sezóně

Tyto dva týmy se spolu potkaly hned v prvním kole letošní sezóny. Lépe se dařilo Ústí. Po druhé třetině byl sice ještě stav vyrovnaný 1:1, ale Slovan přidal ve třetí části ještě dva góly a rozhodl tak o vítězství 3:1.

Druhé utkání, které se tentokrát konalo v Mostě, se uskutečnilo v rámci čtrnáctého kola. Opět byli úspěšnější domácí. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1. V prostřední části se dostal do vedení Most a třemi brankami ve třetí třetině si pojistil výhru 5:2.

26. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – SK Horácká Slavia Třebíč 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 4. Pohl (Roubík, Tenkrát), 16. Kuchler (Melka, Dalecký), 21. Kloz (Tenkrát), 32. Roubík (Vágner, Pohl), 39. Andres (Pohl, Tenkrát).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Vágner, Pohl, Smetana, Holomek, Sobotka, Brož, Látal – Kloz, Roubík, Tenkrát – Merta, Andres, Rys – Kuchler, Melka, Dalecký – Gengel, Křivohlávek.
  • HC Stadion Litoměřice – HC Most 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 11. Ma. Procházka (Kalla, Vantuch), 22. Beránek (Nedvídek, Ondráček).
    Sestava HC Most: Petrásek – Havelka, Cvrk, Strejček, Grin, Hora, Gula – T. Doležal, Smolka, Rindoš – J. Doležal, Gerhát, Kubinčák – Jurčík, Havlíček, Válek – Tauš, Baránek.