Ústí nad Labem - V minulém kole WSM Ligy předvedl Slovan před výbornou návštěvou úžasný výkon. Proti Slavii šel do vedení už v první minutě zápasu. Pražané však dokázali ve druhé třetině skóre otočit a vedení 2:1 už si udrželi do konce zápasu. Ústí se však za výkon stydět rozhodně nemusí a pokud na něj naváže v sobotu 21. 11. na ledě Kadaně, může si připsat v tomto ročníku už druhé vítězství proti tomuto týmu. Zápas začíná v 17:00 hod.

Kadaň pod lupou

Kadaň se nachází s devětatřiceti body na šestém místě. Tým našel recept na deset družstev. Kladno, Most a Litoměřice dokázal porazit už dvakrát. Rady si naopak neví se Slavií a Havířovem, kterým podlehl v obou vzájemných zápasech. Výhru neslavil ještě ani s Ústím, se kterým sehrál teprve jedno utkání, které prohrál 3:6.

V minulém kole proti Litoměřicím museli Kadaňští dvakrát dohánět ztrátu jednoho gólu. To se jim podařilo, navíc v prodloužení zkompletoval Marek Račuk hattrick a rozhodl tak o vítězství svého týmu 3:2 v prodloužení.

• Asistent trenéra: Josef Dušek

Nejlepším hráčem Kadaně je Marek Račuk, který má jasně nejvíce kanadských bodů. V posledním zápase se proti Litoměřicím postaral o všechny tři branky svého týmu. O devět bodů méně má druhý Jaroslav Kůs a hned za ním se nachází Roman Chlouba. Nejlepším obráncem je Jakub Trefný, který má jedenáct bodů za dva góly a devět asistencí.

V brankovišti se představili už čtyři brankáři. Nejvíce času v něm strávil Tadeáš Dvořák, který inkasoval třiadvacet branek. Čtyři zápasy odchytal Jan Dlouhý, který v sezoně 2013/2014 oblékal ústecký dres.

Vzájemné střetnutí Kadaně a Ústí nad Labem v této sezoně

Oba týmy se spolu potkaly na ústeckém ledě ve dvanáctém kole, kdy brali všechny tři body po vítězství 6:3 domácí. Dvakrát šli však do vedení hráči Kadaně. Ústí ale dokázalo v obou případech vyrovnat. V pětadvacáté minutě šlo poprvé do vedení krajské město, hosté srovnali, ale na další tři přesné zásahy Slovanu odpověď už nenašli. Nejlepším hráčem na straně domácích byl po zásluze vyhlášen Jan Kloz, který si připsal pět kanadských bodů za dva góly a tři asistence.

• HC Stadion Litoměřice - SK Kadaň 2:3 po prod. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 30. Beránek (Ondráček, Pavlas), 40. Beránek (Ondráček, Pavlas) – 36. Račuk (Drtina), 44. Račuk (Kaše, Mrázek), 63. Račuk (Mrázek).
    Sestava SK Kadaň: Dlouhý – Mrázek, Tejnor, Szathmáry, Trefný, Rohan, Drtina, Černý – Kadlec, Kaše, Račuk – Chrpa, Hejcman, Hlava – Vrána, Dušek, Veselý – Sloboda, Šťovíček, Vaněk.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Slavia Praha 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 1. Rys (Roubík, Holomek) – 24. Knot (Čermák, Markovič), 26. Robinson (Pavlin).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Holomek, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Pohl, D. Sobotka – Rys, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Andres, D. Merta – Dalecký, Melka, Kuchler – Gengel.