Ústí n./ L. - V minulém kole brali Ústečtí na svém ledě všechny body za výhru nad Benátkami 6:3. Na tu budou chtít určitě navázat v Prostějově, kterému v prvním letošním vzájemném měření sil podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. Slovan se dostal do vedení o dvě branky, o které přišel a bral pouze bod. V pondělí 16. 11. od 18:00 hod. bude mít šanci odčinit minulé zaváhání.

Prostějov pod lupou

Prostějov je zatím po dvaadvaceti kolech na desátém místě. Díky desíti výhrám, jedné porážce v prodloužení a dvou po samostatných nájezdech má jednatřicet bodů. Jestřábi si poradili s Třebíčí, Mostem, Litoměřicemi, Přerovem, Benátkami, Budějovicemi, Slávií, Kadaní a i Ústím.

V posledním kole zavítal Prostějov na led Litoměřic, odkud si odvezl porážku 2:5. Dvakrát dokázal srovnat krok, ale Litoměřice si vítězství vybojovaly zásluhou tří gólů v poslední třetině.

• Asistent: Jiří Vykoukal

Nejlepším hráčem Jestřábů je Michal Dragoun, který oblékal i dres Ústí, naposledy v sezoně 2009/2010. Ke třem gólům přidal třináct přihrávek a se šestnácti body je ve svém týmu na prvním místě kanadského bodování. O tři body za ním je Marek Drtina, který má třináct bodů (6+7). Na třetí pozici je nejlepší střelec Prostějova Martin Novák, který vstřelil sedm branek, ke kterým přidal čtyři asistence.

Jasnou jedničkou v brance je Luboš Horčička. Zasáhl do všech dvaadvaceti zápasů s úspěšností 92,33 %.

Vzájemné střetnutí Prostějova a Ústí nad Labem v této sezoně

Oba týmy se spolu potkaly na ústeckém ledě v desátém kole, kdy brali dva body hosté a jeden domácí. Slovan se dostal do vedení 2:0, ale ve třetí třetině o něj během dvou minut přišel. Do konce základní části se už ani jedno mužstvo netrefilo a zápas dospěl až k samostatným nájezdům. V nich byl úspěšnější Prostějov a dokonal svůj obrat z 0:2 na 3:2.

Poslední utkání z pohledu obou celků

• HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
    Branky a nahrávky: 8. Berger (Mi. Procházka, Mikliš), 15. Kopta (Troliga, Vantuch), 51. Ma. Procházka (Vantuch, Pavlas), 59. Troliga, 60. Valášek (Vašíček.) – 9. Volek, 37. Illéš (Mojžíš).
    Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Sova, Husák, Protivný, Rudl, Špaček – Volek, Illéš, Luňák – Staněk, Moskal, Krejčík – Novák, Venkrbec, Šlahař – Kajaba, Kuncek.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Benátky nad Jizerou 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)
    Branky a nahrávky: 2. Sobotka (Andres, Tenkrát), 18. Melka (Pohl, Kuchler), 32. Roubík (Tůma, Sobotka), 41. Roubík (Vágner, Kloz), 51. Melka (Dalecký, Kuchler), 54. Dalecký (Pohl, Vágner) – 9. Hrníčko (Dlouhý), 44. Etchegary (Ordoš, Hubáček), 58. Matějček (Huňa, Kurka).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Holomek, Smetana, Brož, Vágner, Pohl, Sobotka, Bernad – Tůma, Roubík, Kloz – Tenkrát, Andres, Merta – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Gengel.