Chomutov – Ústečtí hokejisté odehráli další přípravný zápas. Tentokrát se představili na ledě extraligového Chomutova. Slovan měl dobrý vstup, dostal se do vedení. Zbytek zápasu se týmu nepovedl podle představ, a proto prohrál 1:9. Ladislav Gengel po utkání přiznal, že se jednalo o zápas „blbec“.

Proti Chomutovu jste odehráli dvě utkání. Mohl byste je porovnat?
„Byly to úplně odlišné zápasy. V prvním utkání jsme byli lepším týmem, dostali jsme se do vedení. Oni museli dohánět ztrátu. Zápas na ledě Chomutova se nám nepovedl, jak se říká, dostali jsme nasypáno.“

I v Chomutově se Ústí dostalo do vedení…
„My jsme pak udělali jednu chybu, kvůli které Chomutov vyrovnal. Krátce před koncem první třetiny jsme dostali další gól, ten byl smolný. „Roubas“ vyhrál buly, od hokejky obránce se puk odrazil do branky.“

Zápas výrazně ovlivnila druhá třetina, v níž Slovan inkasoval čtyři góly. Bylo těžké se soupeřem držet krok?
„Chomutov dobře bruslil, přihrával si přesně na hokejku. Rozdíl mezi extraligou a první ligou je, ale že by byl nějak velký, to ne. Měli jsme zápas blbec.“

Dokázal byste i přes vysokou porážku najít na zápase pozitiva?
„Řekl bych, že pár věcí se nám povedlo, ale byl to prostě zápas, ve kterém nám tam padlo skoro všechno.“

Přípravné zápasy se pomalu blíží ke konci. Jak je hodnotíte?
„Myslím si, že výsledky jsou dobré. V přípravě se nehraje o body do tabulky, výsledky podle mého zas tak důležité nejsou. Hlavní je, abychom dobře vstoupili do sezóny. Všichni si přejeme, abychom se dostali do play-off.“

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.