PŘÍP: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
Druhý přípravný zápas odehraje Slovan na Kladně
02.08.2015 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Druhý přípravný zápas odehraje Slovan na Kladně

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté odehrají druhé přípravné utkání, tentokrát proti Rytířům Kladno. Ani jeden tým v úvodním přípravném utkání nevyhrál. O motivaci k co nejlepšímu výkonu je na obou stranách postaráno. Úvodní buly bude vhozeno 4. srpna v 18:00 hod. Utkání můžete sledovat jako textovou reportáž na onlajnech.

Situace a změny v řadách Rytířů

Nejslavnější období ledního hokeje v Kladně je dávno pryč. Středočeský klub neprožívá zrovna dvakrát veselé období. Před sezónou 2015-2016 se město Kladno rozhodlo nepodpořit hokejisty několikamilionovou dotací. Klíčovou roli v této kauze měly sehrát nesrovnalosti v účetnictví klubu. Co se hráčů týká, evidujeme pohyby oběma směry, tedy příchody a odchody. Kladno posílili zkušení hráči – rozený střelec Vítězslav Bílek či ústeckému publiku dobře známý Jan Kloz. Na soupisce je také někdejší mistr tuzemské nejvyšší soutěže Václav Skuhravý, kanadský bek Brendon Nash či dlouholetý extraligový brankář Lukáš Mensator. Trenéři naopak k dispozici nemají gólmany Jana Cháberu a Daniela Vladaře. Počítat nemohou ani s veteránem Tomášem Kaberlem, Miloslavem Hořavou či Janem Eberlem.

Úvodní přípravné zápasy obou týmů

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Poletín (Preisinger, Indrák), 37. Pitule, 60. Poletín (Preisinger) - 42. Kindl (Stach, Bílek). Rozhodčí: Svoboda - Šindler, Brejcha. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 363. Střely na branku: 38:50.

Kladno odehrálo první přípravný zápas na kluzišti soupeře, v Plzni. Prvoligový s extraligovým týmem hrál opticky vyrovnanou partii, kterou nakonec Rytíři prohráli 1:3. Kladenskému týmu nelze odepřít snahu, střelecky byl aktivnější 50:38, ani to však na výhru nestačilo. Trenéři Jindřich Lidický a David Čermák se shodli na tom, že utkání bylo při hře pět na pět vyrovnané, Plzeň rozhodla dvěma góly v početní výhodě. Prosadí se v přesilové hře i Ústí?

SK Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 17. Rohan (Vrána), 48. Hammerbauer (Trochta, Kůs), 51. Vaněk (Rohan), 57. Rohan (Vrána) – 35. Burdov (Sýkora, Novák), 42. Brož (Sýkora). Vyloučení: 8:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Ústí svou letošní premiéru absolvovalo v Kadani a nutno poznamenat, že po 40 minutách bylo skóre vyrovnané 1:1. Poslední dějství přineslo tři branky domácích a pouze jeden gól hostů. Slovan celkově prohrál 2:4, byť z kraje třetí třetiny ještě vedl 2:1. Žlutomodří zužitkovali dvě přesilové hry, skórovali Danil Burdov a Vladimír Brož. Ústečtí trenéři v polovině utkání vystřídali brankáře, Ašenbrenera nahradil Lavinger.

Sestavy z posledního zápasu

Rytíři Kladno: Cikánek (Švihálek) - Růžička, Kehar, Repe, Hořava P., Posmyk, Zajíc (21. - 40. Potěchin) - Rudovský, Skuhravý „C“, Dalecký - Bílek, Stach, Kindl - Horna, Petrák, Čurda - Strnad (od 21. Kloz), Lukáč, Redlich.

Ústí nad Labem: Ašenbrener (30. Lavinger) – Pohl, Holomek, Vl. Brož, Burdov, Kůrka, Smetana, Macek, Hucek - Baránek, Kopta, Kovářů - Vykouk, T. Sýkora, D. Novák - Navarra, Řídel, Kuchynka - Vrána, Brzák, Podsedníček.

 
 
Aktuálně na webu

Dorost: Do sítě extraligové Hvězdy se trefil jen Kincl

Ústí nad Labem - První domácí přípravný zápas odehrál dorostenci Slovanu. Na svém ledě přivítali... Celý článek

Dorost: Ústí vyhrálo v prvním přípravném zápase, za Slovan se trefilo pět hráčů

Letňany - První přípravný zápas odehráli ústečtí dorostenci na ledě Letňan. Slovan dokázal svého... Celý článek

Slovan na výhru nedosáhl ani ve třetím přípravném zápase

Most - Slovanu po dvou prohrách 1:3 nevyšlo podle představ ani třetí přípravné utkání, na mosteckém... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv