Ústí nad Labem - V rámci přípravy vyzvali florbalisté Ústí nad Labem na svou palubovku hokejový tým. Před začátkem se konala autogramiáda a dokonce dorazil i extraligový vítěz Robin Hanzl s Masarykovo pohárem. Duel skončil jednobrankovým rozdílem Florbalu Ústí nad Labem 12:11.

Florbal Ústí nad Labem – HC Slovan Ústí nad Labem 12:11 (5:5, 7:3, 0:3);
na nájezdy 2:1

Branky a nahrávky: 1. Mareš (Täuber), 7. Täuber (Semerád), 8. Huslička (Kolstrunk), 12. Nikolič (Stummer), 18. Kolstrunk (Štorek), 21. Kolstrunk (Kučaba), 25. Huslička (Kučaba), 25. Huslička, 26. Nikolič (Grosse), 27. Täuber, 32. Huslička (Štorek), 34. Grosse (Glatz), rozhodující nájezd J. Mareš – 10. Brož, 10. Brož (Macek), 16. Navarra (Merta), 17. Navarra (Merta), 20. Brož, 33. Merta (Brož), 37. Holomek (Gengel), 39. Smetana (Zdvořáček), 42. Merta (Volke), 47. Brož (Merta), 53. Vaněk (Macek). Rozhodčí: Kamínek, M. Novák. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 195. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 11:5, 11:6, 12:6, 12:11.

Florbal Ústí nad Labem: 1. - 20. Skala (21. - 34., nájezdy Hlava, 34. - 60. Kosina) – Pavelka, Kužel, Glatz, Kolstrunk, Nikolič, Stummer, Kučaba, J. Novák, Kopecký, Grosse, Semerád, Štorek, Huslička, Täuber, J. Mareš, Dudek. Trenér: Jakub Koník. Sestava není podle pětek.

HC Slovan Ústí nad Labem: 1. - 34. a nájezdy Kosina (34. Hlava) – Brož, Holomek, Smetana, Vaněk – Gengel, Volke, Merta – Zdvořáček, Kopta, Kuchynka – Macek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Komentář k zápasu

Úvodní dvacetiminutovka nejspíše nevyšla podle očekávání, ale rozhodně dobře pro oba týmy. Nejprve vedli o tři góly florbalisté, ale to, co nikdo nečekal, se stalo skutečností. Hokejisté nejprve zásluhou Vladimíra Brože snížili na jednobrankový rozdíl, ale poté se jim podařilo pokaždé vyrovnat a třetina tak skončila vyrovnaným stavem – 5:5.

Střelci v první třetině: 1. Jaroslav Mareš (UNL) – 1:0; 7. Lukáš Täuber (UNL) – 2:0; 8. Tomáš Huslička (UNL) – 3:0; 10. Vladimír Brož (ULH) – 3:1; 10. Vladimír Brož (ULH) – 3:2; 12. Hynek Nikolič (UNL) – 4:2; 16. Roman Navarra (ULH) – 4:3; 17. Roman Navarra (ULH) – 4:4; 18. Jakub Kolstrunk (UNL) – 5:4; 20. Vladimír Brož (ULH) – 5:5.

Ve druhé části padlo opět deset gólů, ale tentokrát více na straně florbalistů. Florbal Ústí nastřílel celkem sedm branek. Ve třicáté čtvrté minutě se oba týmy dohodly, že si vymění brankáře. Do branky florbalistů nastoupil hokejový strážce svatyně Martin Kosina a do hokejové klece Tomáš Hlava. Po této výměně se hokejisté rozstříleli a do černého se trefili celkem třikrát, čímž alespoň mírně snížili náskok florbalového celku.

Střelci ve druhé třetině: 21. Jakub Kolstrunk (UNL) – 6:5; 25. Tomáš Huslička (UNL) – 7:5; 25. Tomáš Huslička (UNL) – 8:5; 26. Hynek Nikolič (UNL) – 9:5; 27. Lukáš Täuber (UNL) – 10:5; 32. Tomáš Huslička (UNL) – 11:5; 33. David Merta (ULH) – 11:6; 34. Jindřich Grosse (UNL) – 12:6; 37. Ondřej Holomek (ULH) – 12:7; 39. Ondřej Smetana (ULH) – 12:8.

Zápas skončil s jednobrankovým náskokem florbalistů. Poslední dvě minuty to bylo ale pořádné drama, jelikož Slovan zkoušel hru se šesti hráči, ale marně. Gól už poté žádný nepadl, ale bylo se na co dívat. Pochvalu si zasloužili především fanoušci hokejového klubu, díky kterým to na Slunetě vypadalo, že doma tu byli hosté.

Střelci ve třetí třetině: 42. David Merta (ULH) – 12:9; 47. Vladimír Brož (ULH) – 12:10; 53. Tomáš Vaněk (ULH) – 12:11.

Perlička na konci zápasu v podání nájezdů dopadla lépe pro Florbal Ústí. Florbalisté opět vyhráli pouze s odskokem jedné branky, ale hokejisté se dočkali většího aplausu od svých věrných fanoušků. Ladislav Gengel nezklamal ani tentokráte a s fanoušky se rozloučil tradiční stojkou.

Průběh nájezdů: 1. série: Ladislav Gengel (0:0) – Filip Kučaba (1:0); 2. série: Vladimír Brož (1:0) – Viktor Kopecký (1:0); 3. série: Martin Volke (1:1) – Tomáš Huslička (1:1); 4. série: Jaroslav Mareš (2:1) – Martin Volke (2:1).