Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu v posledním zápase podlehli na domácí půdě Litoměřicím 2:3. V sobotu 15.11. jedou Severočeši na Vysočinu, kde poměří síly s klubem HC Dukla Jihlava. V posledním vzájemném klání zvítězili žlutomodří nad Duklou 4:3. Bude se jim proti soupeři znovu dařit? Utkání začíná v 17:30 hodin na Horáckém zimním stadionu.

• SK Kadaň - Dukla Jihlava 2:3sn

Jihlavští hokejisté získali v třiadvaceti zápasech osmatřicet bodů. Za tento výkon jim náleží sedmá přička tabulky. Červenožlutí devětkrát zvítězili v základní hrací době. Dvakrát vyhráli v prodloužení a dvakrát zvítězili po samostatných nájezdech. Celek z Vysočiny utrpěl sedm proher po šedesáti minutách hry, jedenkrát padl v prodloužení a dvakrát prohrál po samostatných nájezdech. Nejvyšší výhru zaznamenali Jihlavští v zápase proti Mostu, který porazili velmi vysoko 12:4. Největší prohru utrpěli svěřenci trenéra Vlka v zápase proti Litoměřicím, kterým podlehli 0:3.

• Asistent: František Zeman

Nejproduktivnějším hráčem Dukly je forward Tomáš Čachotský (9+15), který získal čtyřiadvacet bodů. Druhým nejlepším je Michal Důras (5+17), který vybojoval dvaadvacet bodů. Bronzová příčka patří Marku Melenovskému (9+10), jenž získal celkem devatenáct bodů. Nejlepšími střelci jsou Tomáš Čachotský a Marek Melenovský, kteří devětkrát prostřelili soupeře. Nejvýkonnějším asistentem je Michal Důras, který sedmnáctkrát úspěšně přihrál na gól. Trenér Vlk má na brankářském postu k dispozici dvojici gólmanů. Oba gólmani se dělí o brankářskou pozici téměř rovným dílem. O jeden zápas více odchytal Lukáš Sáblík, který hájil svatyni ve třinácti duelech. Jeho úspěšnost je 91,17% a průměrně obdrží 2,61 gólů za zápas. Jeho kolega Ondřej Kacetl dostal příležitost ve dvanácti zápasech. Jeho statistiky vykazují úspěšnost 91,77% a průměrně obdrží 2,34 branek v utkání.

Vzájemné střetnutí Jihlavy a Slovanu v aktuální sezóně

Hokejisté Dukly a Ústí nad Labem na sebe v letošní sezóně narazili zatím jedenkrát. Utkání se hrálo na ledě Ústecké Areny. Úvodní třetina byla bezbranková. První branku utkání vstřelil jihlavský Melenovský. Slovan nejprve díky Vávrovi vyrovnal. O chvíli později se trefil Kloz a Severočeši se ujali vedení 2:1. Minutu před druhou sirénou Jihlava srovnala na 2:2. Ve třetí třetině žlutomodří přidali další dvě branky. Druhá z nich padla v šedesáté minutě. Ústečtí si ale výhru ještě zkomplikovali svou nedisciplinovaností, když byl vyloučen domácí Vágner. Hosté tuto přesilovou hru využili a snížili na 3:4. Žádný další gól už nepadl a Ústí tak získalo tři body za výhru 4:3 v základní hrací době.

24. kolo z pohledu obou celků

• HC Benátky nad Jizerou – HC Dukla Jihlava 2:1 sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 45. Vlach (Mikyska, Skořepa), rozhodující nájezd Pabiška – 10. Malec (Vysloužil).
    Sestava Dukla Jihlava: Sáblík – Štebih, Kaláb, Čáp, Mocek, Schejbal, Dobrovolný, Šidlík, Dundáček – Diviš, Čachotský, Důras – Vysloužil, Mikeš, Matai – Jícha, Malec, Anděl – Kuřítko.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Stadion Litoměřice 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 43. Roubík (Tůma, Kolafa), 58. Merta (Pořický, Kloz) – 4. Procházka (Šulc, V. Bílek), 5. Jarůšek (Hašek, Míka), 22. Novák (Krstev, Kalla).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, M. Zdvořáček - D. Tůma, Roubík, Rod - Baránek, J. Kloz, Pořický - D. Merta, Gengel, P. Přeučil - Markulinec, Suchan, Kuchynka.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrál Slaný vysoko 11:1, Domácí se povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Další zápas čeká hráče v neděli proti Litoměřicím.