První liga má za sebou první čtvrtinu zápasů. Slovan už tedy letos s Havlíčkovým Brodem síly změřil. Na svém ledě vyhrál 4:2. Rebelům se zatím moc nedaří, na kontě mají pouze jednu výhru a to před svými fanoušky. Patří jim tedy poslední místo v tabulce. Uvidíme, zda si s nimi poradí Ústečtí i podruhé. Zápas začíná ve středu 15. 10. v 18:00.

Havlíčkův Brod pod lupou

Po třinácti zápasech má Havlíčkův Brod na svém kontě pouze čtyři body a v tabulce mu patří poslední příčka. Jediný soupeř, kterého dokázal porazit byl Šumperk. Bod bral v utkání proti Havířovu, kde došel zápas do prodloužení.

Začátek sezóny není pro Rebely dobrý. První výhru si připsali až v devátém kole. Předchozí zápasy všechny prohráli. Na domácím ledě s Havířovem 3:4 v prodloužení, Prostějovem 0:2 a Jihlavou 4:6.Venku postupně s Ústím 2:4, Budějovicemi 1:3, Litoměřicemi 0:3, Třebíčí 2:5 a po prohře s Chomutovem 1:2 přišla konečně první výhra proti Šumperku 4:2. Ta však neznamenala žádný zlom, protože Brod prohrál všechny následující utkání. S Kladnem 1:6, s Kadaní 1:3, s Mostem 1:3 a naposledy také s Benátkami 2:4.

• Asistent: Richard Cachnín

V bráně se pravidelně střídají oba brankáři. Jan Dlouhý má po devíti zápasech 90,44% úspěšnost. René Svoboda odchytal o tři utkání méně. Po sedmnácti inkasovaných gólech má úspěšnost 90,91 %.

Mezi útočníky je nejlepší Lukáš Endál, který má na svém kontě šest bodů za čtyři góly a dvě asistence. O bod za ním jsou hned čtyři hráči Jakub Babka (3+2), Pavel Sedláček (2+3), Roman Maliník (1+4) a David Zucker (1+4). Se třemi body je mezi obránci na prvním místě Tomáš Semrád (1+2). Se dvěma body je za ním Ivo Kotaška (1+1).

Vzájemné duely Havlíčkova Brodu a Ústí

V loňském roce se tyto týmy potkaly v rámci základní části čtyřikrát. Body si rozdělily spravedlivě napůl. I když ve třetím zápase o tom rozhodla až kontumace ve prospěch hostů. Slovan tak bral tři body za prohru 3:4. Ostatní utkání se rozhodovala na ledě. První dva duely vyhráli Rebelové. Nejdříve na svém ledě 4:2, poté i venku 2:1. Poslední zápas zvládli před svými diváky vyhrát Žlutomodří 3:2.

13. kolo z pohledu obou celků

• HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Benátky nad Jizerou 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 20. Kuchler (Zucker, Kotaška), 53. Půlpán (Rousek, Maliník) – 10. Plodek (Mikyska, Bittner), 14. Mikyska (Krejčík, Havlín), 49. Krejčík (Plutnar, Špaček), 60. Skořepa.
    Sestava HC Rebel Havlíčkův Brod: Dlouhý (Barus) – Kotaška, Pavlíček, Semrád, Janáček, Kolář, Kadela, Kurka – Rousek, Maliník (C), Půlpán – Zucker (A), Kuchler, Sedláček – Chlubna, Troliga, Endál – Pejchar, Kuchta.
  • SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústí nad Labem 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 4. Wasserbauer (Holec), 7. Holec (Pekr), 32. Pekr (Čuřík), 45. Pekr (Holec, Wasserbauer), 53. Havel (Dočekal) – 19. Roubík (Budínský).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Petrásek) – Černý, Holomek, Kolafa, Smetana, Brož, Zdvořáček – Markulinec, Budínský, Roubík – Rod, Tůma, Kloz – Pořický, Gengel, Baránek – Přeučil, Vykouk, Vávra – Kuchynka.