CHA přát. HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 7:4 | ELJ přát.: HC Hvězda Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 5:2
Přijde mi, jako bychom extraligu nikdy nehráli, říká hokejový expert ČT Milan Antoš
20.08.2014 | Jan Prošek
Autor fotografie: Česká televize

Přijde mi, jako bychom extraligu nikdy nehráli, říká hokejový expert ČT Milan Antoš

Ústí nad Labem – Jen jednou jedinkrát v historii hokeje v Ústí nad Labem se hrála nejvyšší soutěž. Sen mnoha generací hráčů i fanoušků se splnil v sezóně 2007/2008. O postupu mezi elitu rozhodli tehdy ještě Lvi v pátém finálovém zápase, když před kamerami České televize přehráli Chomutov 5:1. Součástí tehdejšího týmu byl i Milan Antoš, který se po dlouhé době vrátil do Zlatopramen Areny. Tentokrát jako trenér staršího dorostu Letňan. Hovořil i o své roli experta v ČT.

Na úvod rozhovoru se nešlo nezeptat, jak na žlutomodrý dres vzpomíná. „Užíval jsem si mnoho zápasů. Například souboje s Chomutovem o postup ve mně zanechaly výraznou stopu i vzhledem k atmosféře. Na toto období vzpomínám rád. Chodili diváci, klub byl stabilizovaný. Každý rok se scházím s klukama, se kterými jsme postoupili. Přijde mi ale, jako bychom extraligu ani nehráli. Na zimním stadionu v Ústí není ani zmínka o nejvyšší soutěži. Podle mého názoru to je velká škoda a mrzí to. Myslím, že jsme tady zanechali jasný důkaz toho, že se dá hokej dělat poctivě. Není tu ani jedna fotka, plakát či vlajka připomínající postup. Každé město, každý klub, si váží svých úspěchů, tady mi něco podobného prostě chybí. Není to úplně v pořádku," nechal se slyšet autor první extraligové branky Slovanu.

Po ukončení aktivní sportovní kariéry se stal expertem České televize. „Je to zajímavá práce. Vidím hokej z jiné pozice. Mohu komentovat to, co se na ledě děje. Při komentování používám poznatky, které jsem získal jako hráč. Něco jsem odehrál, v některých situacích se dokážu rychle zorientovat. V začátcích to bylo, ostatně jako každá práce, těžší, ale postupem času se to zlepšovalo,“ popsal bývalý hráč Ústí.

Drtivou většinu fanoušků zajímají výsledky dospělého mužstva. Milan Antoš do této skupiny nepatří. „Nejraději mám juniorský hokej, jsem moc rád, že jsem se podíval na mistrovství světa juniorů v Malmö. Šampionát dospělých pochopitelně nabízí odlišný hokej, ale s větší chutí sleduji juniory,“ prozradil.

Diváka sledujícího přímý přenos nebo záznam hokejového utkání absolutně nezajímá, zda je komentátor přítomen v aréně či zápas doprovází hlasem z Kavčích hor. Tak jako tak vyžaduje precizně odvedenou práci, což ne vždy patří do kategorie snadno proveditelné. „Pro komentátora je to obrovský rozdíl. Když není na stadionu, tak nevidí souběh událostí, které se dějí na celém hřišti. Třeba v Malmö jsem viděl, že asistent švédského trenéra se dohadoval s koučem Ruska. To se pak přeneslo i na MS dospělých, ten samý trenér pak dělal gesta na ruského. To normálně v televizi unikne, protože kamera zabírá jen část hřiště,“ objasnil situaci.

Současně s prací před kamerami se věnuje nejrychlejší kolektivní hře jako trenér. „Mládeži v Letňanech se věnuji asi pět let. Dříve jsem trénoval malé děti na Slávii. Tato práce mě baví, navíc mám stadion v Letňanech blízko od bydliště. Hokej je můj život, dělám ho od osmi let. Dokud z toho není člověk úplně unavený, tak má cenu své zkušenosti předávat dál. V Letňanech se nám podařilo vychovat hráče, kteří šli na draft, tak je to zpráva o tom, že to neděláme špatně,“ doplnil na závěr rozhovoru.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Junioři nestačili na Hvězdu

P r a h a - Další přípravný zápas odehráli ústečtí junioři na ledě Hvězdy Praha. Domácí tým vyhrál... Celý článek

Petr Maršoun: Konečně jsme vyhráli

Ú s t í n/L. - Sedmý přípravný zápas a druhá výhra. Ústečtí hokejisté potěšili své příznivce a na... Celý článek

Slovan po urputném boji nakonec poráží Benátky

Ú s t í n/L. - Slovan poráží Benátky rozdílem tří branek, když dokázal svému soupeři odskočit ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv