Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Novým sportovním manažerem Slovanu je Jan Čaloun
30.05.2014 | Tisková zpráva

Novým sportovním manažerem Slovanu je Jan Čaloun

Novým sportovním manažerem HC Slovan Ústí nad Labem byl jmenován Jan Čaloun, který bude funkci vykonávat od 1. června 2014. „Byl jsem osloven panem Evanem a panem Zdvořáčkem, zda bych měl zájem tuto funkci vykonávat,“ komentoval situaci Čaloun.

Jan Čaloun se narodil 20. 12. 1972 v Ústí nad Labem. Právě tady začal se svou hráčskou kariérou. V roce 1990 nakoukl i do tamní nejvyšší soutěže, když hájil barvy týmu HC Chemopetrol Litvínov. Mimo jiné hrál v NHL a ve finské lize, kterou v roce 1998 jeho tým HIFK Helsinky vyhrál. V loňském roce byl vyhlášen historicky nejužitečnějším hráčem finské ligy. S reprezentací se stal mistrem světa a získal zlatou medaili z olympijských her v Naganu. V Ústí nad Labem hrál extraligu od roku 2007. V současné době trénuje mládež HC Slovan Ústečtí Lvi a od června bude vykonávat funkci sportovního manažera.

Jak došlo k tomu, že budete vykonávat roli sportovního manažera?
Vše vyplynulo ze situace, když jsme se dozvěděli, že akciová společnost nejeví známky záchrany ústeckého hokeje. Veškeré události v uplynulé době směřovaly k tomu, že klub skončí v krajském přeboru. Byl jsem osloven Vladimírem Evanem a Jiřím Zdvořáčkem, zda bych tuto funkci přijal.

Co si od nové pozice slibujete?
Rád bych využil kontaktů a spolupracoval s extraligovými týmy, kde dělají generální manažery bývalí spoluhráči jako např. Martin Straka v Plzni. Slibuji si od své funkce, že budeme hokej dělat tak, jak se hokej má dělat. Chceme si vychovat vlastní odchovance a postavit to tady na mládeži a právě na odchovancích.
Momentálně máme problémy na pozicích v obraně, kde máme vytipovaná nějaká jména. Hráči jsou prozatím v jednání. Jak jsem uvedl, budeme spolupracovat například s Plzní, která nám poskytne hráče formou hostování. Další spolupráce by pak měla proběhnout také s Mladou Boleslaví, kde by to mělo fungovat podobně.

Jak to vypadá s brankářským postem?
Jan Dlouhý se vrátil do Slavie. S námi se začal připravovat Martin Volke. Je to kluk, který pochází z Ústí nad Labem. Martin má řadu zkušeností z extraligy, které může předat mladým hráčům.

S jakými cíli jdete do této funkce?
Pro nás jsou dvěma nejdůležitějšími body sportovní výkon a ekonomika klubu. Samozřejmě také naprosto otevřená komunikace s médii a fanoušky ústeckého klubu.
Co se týče sportovních cílů, tak nechceme vyhlašovat ambice o nejvyšší příčky v tabulce. Pro nás je základem stabilizace klubu, jak po sportovní, tak po ekonomické stránce. Snažíme se poskládat dobrou partu, jelikož chceme sázet na vnitřního ducha týmu.

Hodláte tedy spolupracovat i s mládeží?
Protože je klub ve špatné finanční situaci, snažím se, aby to u mládeže fungovalo jako ve Finsku. Učím děti poctivé práci a tvrdému tréninku. Nejsme v situaci, kdy bychom mohli přivést velkou posilu pro A tým, ale naopak musíme hledat talenty v naší mládežnické základně. Takovými kluky byli například talentovaní hráči Robin Zvědělík nebo Martin Tůma, kteří nám bohužel odešli do konkurenčních klubů.

Zdroj fotografie: isport.blesk.cz

 
 
Aktuálně na webu

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

Robin Hanzl se před sezónou prohání po ústeckém ledě

Ú s t í n/L. - Při prvním tréninku na domácím ledě jsme vyzpovídali českého reprezentanta a... Celý článek

Miroslav Mach: Bude to boj od prvního zápasu

Ú s t í n/L. - Miroslav Mach společně se svými asistenty Jiřím Mertou a Jaroslavem Roubíkem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv