CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 4:2 | ELJ: HC Chrudim - HC Slovan Ústí nad Labem 8:3
Stará garda Ústeckých Lvů podlehla po nájezdech Bílým Tygrům z Liberce
08.03.2014 | Zdeněk Kamínek ml., Filip Kamínek

Ústí nad Labem - V exhibičním pátečním zápase starých gard mezi Ústeckými Lvy a Bílými Tygry Liberec padlo celkem jedenáct branek, přičemž šest puků skončilo v ústecké síti. Vítěze musely určit až samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný trefil do černého Petr Peřina, jenž zároveň dokonal hattrick. Hrálo se klasicky třikrát dvacet minut čistého času (úprava ledové plochy pouze po druhé třetině), vstup na zápas byl zdarma. Do Zlatopramen Areny si našlo cestu 137 diváků.

7. 3. 2014, 18:43 hod.

Garda HC Slovan Ústečtí Lvi - Garda Bílí Tygři Liberec 5:6 SN (1:1, 2:3, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Hanzl (M. Trončinský), 26. Svatoš (M. Nerad), 36. M. Trončinský (Hnízdo, Hanzl), 46. Hanzl (Morvay, M. Trončinský), 54. Buďa (Hudec, Stehlík) – 10. Šlapák (Ubry, Arlt), 25. Peřina, 27. Šlapák (Janalík), 33. Ubry, 60. Peřina (Šlapák), rozhodující nájezd Peřina. Rozhodčí: Richard Ptáček, Lukáš Místecký. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 36:35 (14:11, 10:11, 9:11 – 3:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4, 5:6. Zakázaná uvolnění: 3:3 (1:1, 1:0, 1:2). Ofsajdy: 2:1 (2:0, 0:1, 0:0). Vyhraná vhazování: 34:21 (8:4, 14:9, 12:8).

HC Slovan Ústečtí Lvi: Radek Ptáček (30. Volf) – I. Svatoš, M. Nerad, Strnad, Kuda, M. Hnízdo, D. Nerad – M. Trončinský, Sochor, A. Hanzl – Buďa, L. Stehlík, Hudec – M. Morvay, Skřivan, Richard Černý. Trenér: Michal Hnízdo.

Bílí Tygři Liberec: Dušánek (30. Vrňata) – Arlt, J. Trončinský, Lakomý, P. Černý – Janalík, Šlapák, Ubry – Kudr, O. Dvořák, Peřina. Trenér: Petr Arlt.

Komentář k zápasu

Po vítězství Slovanu 13:4 v pátek 28. 2. 2014 v Liberci se oba celky utkaly po týdnu v odvetě. Zatímco první zápas se odehrál v liberecké Tipsport areně, ke odvetnému duelu přicestovali svěřenci Petra Arlta do ústecké Zlatopramen Areny.

Do přátelského utkání vstoupili lépe Ústečtí Lvi, kteří se v sedmatřicáté sekundě po souhře Marka Trončinského s ANTONÍNEM HANZLEM dostali do vedení - 1:0. V minutě třetí mohl navýšit vedení domácích Ladislav Skřivan, střední útočník Slovanu orazítkoval tyč. O čtyři minuty později se do přečíslení dva na jednoho dostal Marek Trončinský s Antonínem Hanzlem, posledně jmenovaný ale nemířil ve finální fázi přesně. Na další přesný zásah si muselo obecenstvo ve Zlatopramen Areně počkat do desáté minuty, kdy si RADIM ŠLAPÁK vybruslil do prostoru mezi kruhy, odkud přelstil Radka Ptáčka - 1:1. Žádná výraznější branková příležitost po zbytek úvodního dějství k vidění nebyla, a tak po tříminutové pauze začala část druhá.

Druhá dvacetiminutovka začala z obou stran opatrně, až ve čtyřiadvacáté minutě minul odkrytou branku Luděk Stehlík. V téže minutě dostali hosté k dispozici přesilovou hru, Martin Nerad inkasoval dvě minuty za podražení. Početní výhodu využil v čase 24:07 min. z pravého kruhu PETR PEŘINA - 1:2. Přesně za minutu a půl se hokejistům Ústí nad Labem podařilo vyrovnat, střelecký pokus Martina Nerada usměrnil za záda Miroslava Dušánka IVO SVATOŠ - 2:2. Uběhlo devětapadesát vteřin a vstřelení branky znovu slavili Tygři. Jedovku Radka Janalíka dorazil z bezprostřední blízkosti bekhendovou kličkou druhou trefou v utkání RADIM ŠLAPÁK - 2:3. V devětadvacáté minutě odmítl podruhé vyrovnat skóre Ivo Svatoš, jenž pálil do břevna.

V čase 29:48 min. došlo v brankovištích obou týmů ke změně, v ústecké svatyni vystřídal Radka Ptáčka Jiří Volf, mezi tyčemi liberecké branky Miroslava Dušánka nahradil Roman Vrňata. První těžkou prověrkou pro čerstvého domácího gólmana byl únik Radka Janalíka, jehož úmysly Jiří Volf přečetl. V minutě třiatřicáté už byl ale hájce ústecké svatyně překonán, na střelu KARLA UBRYHO od hranice útočné třetiny byl krátký - 2:4. Slovanu se podařilo snížit o necelé tři minuty později, kdy po pohledné souhře uklidil puk do odkryté branky po přihrávce Michala Hnízda MAREK TRONČINSKÝ - 3:4. S jednobrankovým mankem šli Lvi po patnáctiminutové přestávce do třetí třetiny.

Perioda s pořadovým číslem tři začala lépe pro žlutomodré, přihrávku Martina Morvaye zpoza branky zužitkoval ke vstřelení gólu ANTONÍN HANZL - 4:4.. Vrátit vedení svému mužstvu mohl v jednapadesáté minutě smolař Ivo Svatoš, který po břevnu ve druhé části trefil v tomto případě tyč. Za necelou minutu bylo za hákování Petra Arlta nařízeno trestné střílení ve prospěch Ústí nad Labem. Luděk Stehlík si v nájezdu na Romana Vrňatu nepřišel. Následně v padesáté čtvrté minutě pálil od hranice ofenzivního pásma do tyče Petr Kuda. Ve stejné minutě vytěžil gól díky dobrému důrazu na brankovišti MILAN BUĎA - 5:4. Bílí Tygři vyrovnali v čase 59:26 min., když Radim Šlapák přihrál z pravé strany PETRU PEŘINOVI, který umístil puk do branky nad beton Jiřího Volfa - 5:5. Na řadu proto přišly samostatné nájezdy.

Nájezdy zahájil liberecký PETR PEŘINA, jenž jako jediný nalezl v této loterii recept na ústeckého brankáře a zároveň dokonal hattrick - 5:6. Hostující Radek Janalík a Radim Šlapák střelecké štěstí neměli. Za domácí se netrefil z trojice Jiří Sochor, Josef Hudec a Antonín Hanzl nikdo, a tak si stará garda Bílých Tygrů Liberec odvezla vítězství po samostatných nájezdech. Divácká atmosféra s moderátorem Jakubem Šlechtou byla srovnatelná s mistrovskými zápasy.

Ohlasy hráčů:

Michal Hnízdo (obránce HC Slovan Ústečtí Lvi): "Oproti předchozímu utkání v Liberci jsme v první třetině soupeře hodně podcenili. Vstřelili jsme sice první branku, ale promarnili jsme spoustu dalších šancí a nebruslili jsme, jak bychom si představovali. Ve druhém dějství jsme začali kombinovat a hrát lépe. Ve třetí části jsme soupeře přehrávali, vytvářeli protiútoky, a proto si myslím, že remíza po šedesáti minutách je zasloužená. Všichni gólmani zachytali výborně. Hostující Petr Peřina se prezentoval tvrdými střelami, které skončily v naší síti."

Miroslav Dušánek (brankář Bílí Tygři Liberec): "Byl to vyrovnanější zápas než v Liberci. Bruslili jsme lépe a hráli zodpovědněji zezadu. Nepouštěli jsme se v pěti hráčích do útoku jako doma v prvním utkání. Přijeli jsme sice v oslabené sestavě, ale rozhodně jsme lépe bránili. Byla to dobrá hra, oba celky si zcela jistě rádi zahrály. S remízou po základní hrací době jsme spokojení až nadšení. Kdyby nám někdo před střetnutím řekl, že duel skončí remízou, vysmáli bychom se mu."